Dělnická strana sociální spravedlnosti

A ústavní svoboda projevu a umělecké tvorby je kde?

Pět z celkem sedmi návrhů česko-romské vlajky od Tomáše Rafy.

Praha 7 uložila umělci Rafovi pokutu za návrhy česko-romské vlajky. A člověk žasne, jak mnozí nemají cit pro pochopení našich ústavních práv.

Ponurý konec Václava Klause

Exprezident dostal ve volbách neopakovatelný výprask. Pokoušet se o návrat do politiky už by bylo jen projevem chorobné nesoudnosti.

Organizátor pochodů v Duchcově: Já nejsem parazit, paraziti jsou Romové!

Demonstrace „proti systému vyplácení sociálních dávek, proti duchcovské kriminalitě“ v sobotu 24. srpna v Duchcově. Jindřich Svoboda je uprostřed v tmavém tričku s megafonem přes rameno.

Ať Romové nežijí v „našich“ městech, ale mají svá vlastní místa, říká spoluorganizátor duchcovských demonstrací Jindřich Svoboda.

Starostka Duchcova: Od kontrol domácností si nic neslibuji. Ale co mám dělat?

„Zásluhou práce neziskovek a terénních pracovníků jsme dospěli tak daleko, že si nedovolíme romským rodičům postěžovat si na jejich dítě, které se chová nevhodně,“ myslí si starostka Jitka Bártová.

„Chápu lidi, kteří jdou na protiromskou demonstraci, i když ji pořádá Dělnická strana. Je to ovšem smutné,“ říká Jitka Bártová.

Přemysl Houda 27.8.2013

Duchcov nasadil režim nulové tolerance vůči Romům. Je to přijatelné?

V sobotu 17.srpna 2013 proběhl v Duchcově pochod nazvaný „proti kriminalitě, porušování zákonů policií a za práva všech slušných občanů“. Zároveň se však konala akce odpůrců radikálů, sdružení Konexe, zpívání a tancování na ulici.

Když město provádí kontroly v romských rodinách, chová se jako dobrý hospodář, nebo jen represivně a populisticky?

I občanští aktivisté se někdy shodnou s neonacisty

Ilustrační snímek

Sociálně vyloučení Romové žijí stejný životní program jako „normální“ majorita. Jejich verze je jen zdevastovanější a křiklavější.

O „romském problému“ mluví kdekdo. Jen politici mlčí...

Politici se obvykle předhánějí v tom, jak se dostat do médií. Jakmile jde ale o vztah Romů a „bílých“, ukládají si bobříka mlčení.

Bez radikálního řezu dnes už romský problém nevyřešíme

V Duchcově na Teplicku se 22. června konalo veřejné shromáždění Čikhatar/Z bahna ven na podporu duchcovských Romů.

Domobrana po vzoru Velké Británie nebo USA by přispěla ke ztlumení problému. Nedémonizujme ji, říká odborník na extremismus Miroslav Mareš.

Je společensky přijatelné „vtipkovat“ o vyhlazení Romů?

Výrok bývalého senátora za ODS Petra Pakosty může být i užitečný: poukazuje na dnešní skrytě rasistický kódový jazyk o Romech.

Holešovská výzva soumrak kmotrů nezařídí

Protivládní protest, který Holešovská výzva uspořádala v Praze 16. března 2012.

Česká politická scéna stále ještě nezažila svého Jörga Haidera. Pokud se však brzy nepovznese z marasmu, možná se někoho takového dočkáme.

Česká politika degeneruje. Snad se nezmění v ruiny s krysami a plevelem.

Velké ideje a perspektivní programy tuzemské politické strany už dávno nezajímají. Proto nejsou schopné zažehnout v lidech světlo naděje.

Volební reforma politiku nevyléčí

Přechod k většinovému způsobu voleb do sněmovny by vyžadoval změnu Ústavy a volebního zákona. Nebude však mít kdo ji prosadit.

Proč mládež volí Dělnickou stranu

Pravicoví extremisté zabodovali u středoškoláků kvůli adolescentnímu vzdoru a fiasku zavedených politických stran.

Martin Shabu 11.9.2012

Česko je k pravicovým extremistům shovívavé

Otázka nad osvobozením tří rapperů či komiksem Kachny kontra slepice: Kdo jsou pravicoví radikálové? Jen členové organizovaných skupin?

Plamen Holešovské výzvy zmokl

Akce D.O.S.T.za jedinou možnou cestu k obrodě společnosti nepovažuje revoluci jako Holešovská výzva, ale spíš kontrarevoluci spojenou s návratem k tradičním morálním a sociálním vzorcům chování.

Protesty se nyní zaměří proti Václavu Klausovi. A lídr hnutí říká: „Za sebe říkám, že začnu vystupovat sám za sebe – za Slávka Popelku.“