David Rath

Zřiďme věznici na Malé Straně!

Poslanci se činí. Zatím policii vydali čtyři své kolegy, brzy jich bude možná pět. A dalších aspirantů běhá po sněmovně hned několik.

Milan Urban recyklovaný

Zájmy velkých energetiků zná Milan Urban jistě dobře, tráví-li s nimi i společné dovolené v Toskánsku.

Než propukla kauza Davida Ratha, odepsaný poslanec v duchu možná odpočítával své dny v politice. Teď ale moralizuje a může posílit.

Pane Sobotko, ve vaší stínové vládě nejde jen o Ratha!

V nedělním pořadu České televize Otázky Václava Moravce předseda ČSSD uvedl, že David Rath zmizí coby ministr zdravotnictví ze stínové vlády sociální demokracie.

V tak důležitém orgánu hlavní opoziční strany by měli sedět samí důvěryhodní politici. A to se o současné stínové vládě ČSSD říci nedá.

Sobotkův protikorupční recept pro ČSSD: Pečlivě sledovat média

Šéf nejsilnější opoziční strany navrhl způsob, jímž by se mohla zbavit skandálů á la David Rath. Sám se však zatím dle svého návrhu neřídí.

Po roce opět výzva stranám: Ukažte účty!

Účtem „k nahlédnutí“ se mezi stranami mohou dnes pochlubit jen menší subjekty jako piráti nebo zelení. Parlamentní strany nikoli. 

Paroubek nepochopitelný, ale zároveň průhledný

Rathova aféra je darem pro malé a neparlamentní strany. Na levici by toho mohla využít i nová partaj Jiřího Paroubka. Jenomže...

Patrik Nacher: Politici nám čůrají na hlavu a už se ani nesnaží namluvit, že prší

Patrik Nacher působil v době opoziční smlouvy v zázemí Unie svobody, pracoval též jako poradce místopředsedy vlády Petra Mareše (US-DEU).

Někteří politici se dle „krotitele“ bankovních poplatků řídí heslem: „Co bylo nakradeno, musí být ušetřeno a vybráno – na zvýšených daních.“

Neodepisujme češství!

Český národ obdivuhodně a efektivně přežil ve svých historických útvarech zemí Koruny české až do roku 1918. Pak nastal problém.

Vždyť trocha moralizování nikoho nezabije aneb Jak vyhovět Lence Bradáčové

Úpadek etických norem ohrožuje svobodu. Společnost musí být schopná se tomuto mocnému a destruktivnímu vnitřnímu nepříteli ubránit.

Už i Rath má svůj protestsong

Viním vládu, zpívá poslanec coby hudební interpret. Gratulace však neletí do litoměřické vazební věznice.

Podpoříte Davida Ratha?

Myslíte si, že kauza Rath je mediálně manipulovaná? Paní Beata Krusic ano a sbírá podpisy na jeho podporu.

Na ČSSD dopadl Rathův granát: Žádný úplatek, ale peníze na volby?

David Rath během svého projevu před poslanci uvedl zásadní a dosud neznámou věc. V policejním spisu jsou prý zmiňovány „peníze na volby, financování voleb“.

Sociální demokraté možná litují toho, že jejich někdejší řečnické beranidlo a bývalý hejtman ve sněmovně vůbec otevřel pusu.

Czech MPs strip David Rath of immunity

David Rath argues his case

Ex-Central Bohemia governor David Rath has accused the government of framing him as part of a political vendetta

David Rath byl na svůj projev pečlivě připraven

David Rath argues his case

Vazebně stíhaný poslanec položil dvě zásadní otázky: Jde o stíhání za jeho činnost v Poslanecké sněmovně? Jde o legitimní, standardní proces?

Teď vidíme, proč se na Ratha muselo jít potichu

Za sedm měsíců prověřování neunikla v kauze jediná informace. Nyní stačilo pár týdnů a máme tu starý známý informační cedník.