David Cameron

Czechs hope for Gripen graft breakthrough from SFO

Stíhačky Gripen.

Czech investigators have confirmed receipt of info from Britain's Serious Fraud Office (SFO) concerning the Gripen corruption probe

Tony Blair: Velká Británie není v morálním rozkladu

Bývalý labouristický premiér si šťouchl do současného předsedy vlády Davida Camerona kvůli nedávnému rabování a nepokojům v zemi.

Vědci píší premiérovi. Nikoli Nečasovi, nýbrž Cameronovi.

Podpisy k listu premiérovi připojilo i šest nositelů Nobelovy ceny. Nechybí Sir Harry Kroto, Sir Peter Mansfield and Sir John Sulston.

Světoví chemici včetně šesti nobelistů se obávají, že škrty ve výdajích na výzkum nenapravitelně zasáhnou britské hospodářství.

Kapuci na hlavu a vzhůru do boje

Pachatelé násilností si často oblékají mikiny s kapucemi, které spolu s ostatními „doplňky“ pomáhají zahalit jejich tvář.

Mikina s kapucí není pouze oděvem pro zahalení obličeje při páchání zločinů, ale i vyjádřením bezútěšného postavení ve společnosti.

Nastal v Londýně čas na tvrdší zásah?

„Zastřelte ty lupiče a žháře“, radí britský europoslanec z Konzervativní strany Roger Helmer.

Na britské univerzity zamíří Brazilci, aby vystřídali domácí studenty

University of Cambridge je druhou nejstarší univerzitou na britských ostrovech a synonymem kvality vzdělávacího systému. Naboří jej přílišné spoléhání na peníze studentů ze zámoří?

Brazilská vláda chce do deseti tisíc svých studentů investovat 18 700 liber ročně, aby získali ve Velké Británii špičkové vzdělání.

Britský případ odposlechů: Chtělo by to uklidnit hormony

Bulvární nedělník News of the World se provinil a jeho majitel Rupert Murdoch jej hází přes palubu. Ale morálku za tímto krokem nehledejme, spíše strategii.

Murdochův list News of the World končí a nadejde čas debaty o legislativních opatřeních. Nemusejí být vždy k užitku.

Nejen řecká vzduchoplavba končí. Evropě dochází hélium.

Ani Mezinárodní měnový fond již zřejmě nehodlá nadále podporovat nezodpovědnost a předstírání.

British PM’s Prague visit firms united stance on Greek bailout

British and Czech PMs meeting in Prague affirm same stance on Greek bailout — no use of EFSM — and similar view of priorities for EU

Obama chce během návštěvy Evropy zlepšit transatlantické spojenectví

Americký prezident se bude snažit i o podporu svého plánu na urychlení demokratických reforem v Tunisku a Egyptě a zúčastní se summitu G8.

Riziko úspor: ořezaná britská armáda nestačí na Kaddáfího

Generální tajemník NATO Anders Fogh Rasmussen, britský ministr William Hague a premiér David Cameron debatovali na konci března v Londýně, jak se vypořádat s Muammarem Kaddáfím. Ukazuje se, že drastické škrty v britské armádě i snižování výdajů na obranu

Libyjská mise ukazuje, že razantní škrty v ozbrojených složkách, k nimž přistoupil kabinet Davida Camerona, musejí být přehodnoceny.

Velitel světa Obama dopřál veliteli Francie Sarkozymu pár minut slávy

Kaddáfího tanky nemohou odolat spojeneckým náletům, které v Libyi pokračují již třetí den.

Obamův zájem nezájem zpochybňuje celou vojenskou akci, jež právě probíhá v Libyi, a je předzvěstí toho, že se mění světový řád.

OSN vyhlásila bezletovou zónu nad Libyí

Pro rezoluci hlasovalo deset z 15 členů Rady bezpečnosti, Čína, Indie, Rusko, Německo a Brazílie se zdržely. Kaddáfí pohrozil odvetou.

Poselství z Davosu: eurozóna nepadne

Podle francouzského prezidenta Nicolase Sarkozyho je třeba regulací zabránit výkyvům v cenách komodit, mezi něž patří i potraviny.

Ze Světového ekonomického fóra zazněla dobrá zpráva – krize eura by se již nemusela prohlubovat. Sílí však obavy z  potravinové krize.

Liovo evropské turné za 21 miliard dolarů

Britský premiér David Cameron se zdraví s čínským vicepremiérem Li Kche-čchiangem před jejich setkáním 10. ledna 2011 v Downing Street 10.

Po návštěvách Španělska a Německa dorazil čínský vicepremiér Li Kche-čchiang do Velké Británie, kde uzavřel dohody za 4,7 miliardy dolarů.