David Cameron

Nechte už tu eurozónu konečně padnout!

Půjčka pro MMF znamená pokus – byť marný – o záchranu eura. Toho eura, o které česká, ale třeba ani německá veřejnost nestojí. 

Smrtka zazvonila, kohout zakokrhal. A kola EU se protáčejí dál.

Sarkozy, Merkelová a další evropští politici si v první řadě nechtějí připustit, že něco udělali špatně. Těžko od nich pak lze očekávat nějaké konstruktivní řešení krize. Navíc když za nitky netahají politici, ale nespokojené finanční trhy.

Navržená fiskální unie není tím, čím se nazývá. Jde jen o stanovení rámců fiskální nedisciplíny a vágních hrozeb tresty. To není řešení.

Británie zbrojí na rozpad eurozóny, Němci už spustili dělostřeleckou přípravu

Nová měnová unie se pravděpodobně zastaví na hranici staré železné opony. 

Poll: More Czechs trust in Obama than in Klaus

Dva prezidenti a odlišné ekonomické zájmy. Ani během vrcholných setkání Baracka Obamy a Václava Klause se nenašla shoda na úpravě investiční dohody. Změní něco temelínský tendr?

Obama edges out Klaus in CVVM poll on ‘trustworthiness’ of leaders, both leave Medvedev and Putin in the dust

Evropské paradoxy: Angola poskytne finanční pomoc Portugalsku

Bývalá portugalská kolonie by měla koupit akcie některých společností privatizovaných v rámci hospodářský reforem svých někdejších vládců.

Luděk Bednář 29.11.2011

Evropská unie do karantény!

Summit Sdružení národů jihovýchodní Asie (ASEAN) na indonéském Bali se minulý týden snažil vytvořit karanténní opatření proti šíření nákazy z eurozóny. Nečekaně se na něm setkali americký prezident Barack Obama a čínský premiér Wen Ťia-pao.

Světová hospodářská společenství APEC a ASEAN se začala otevřeně vymezovat vůči neustálému odkládání řešení krize eurozóny.

Budoucnost osmého světadílu: Končí éra svobodného internetu?

Zavedení mezinárodního kodexu chování na síti získává zastánce po celém světě. Britové navrhli sedm „pravidel silničního provozu“.

Eurozóna? Trochu jako tající sněhulák na Sahaře.

Dosud nikdo nezveřejnil náklady na řízené rozpuštění EMU. Přitom jsou jistě spočítané, přepočítané a konečné. Těžké ztráty, ale k přežití.

Za kým půjde příště Sarkozy s prosíkem?

Francouzský prezident žádal osobně Baracka Obamu o pomoc Evropě, ale u amerického prezidenta nepochodil.

Pokles porodnosti Západu: Muslimové konečně dobývají Evropu?

Dle zprávy Fondu OSN pro otázky populace Západ zažívá demografickou zimu. Dnes počet obyvatel na Zemi roste, ale západní národy vymírají.

Luděk Bednář 31.10.2011

Drobilovo „poučení z krizového vývoje“ na ministerstvu životního prostředí

Bývalý ministr životního prostředí, místopředseda ODS a poslanec Pavel Drobil v projevu na sobotním kongresu ODS konečně přesvědčil, co je nejlepším prostředkem boje proti korupci – obsadit na ministerstvech vedoucí posty až po ředitele odborů straníky.

Ministerstvo životního prostředí bylo již dlouho zralé na zásadní reformu Made in ODS, řekl o své ministerské éře Pavel Drobil.

Čestmír Klos 31.10.2011

Ani Sověti nebyli tak naivní

Socialismus se definitivně znemožnil. Nestačil k tomu krach východního bloku, potřebovali jsme ještě eurozónu.

Eurozóna nepadne: Řecká rozbuška zastavena. Zatím.

Řecké odbory jsou vždy připravené na generální stávku. Další vyhlásily na 5. října.

Lídři Evropské unie oddalují řešení sebevraždy jménem Řecko a nechávají si ho schvalovat jedním národním parlamentem za druhým.

Budou po norských útocích následovat další?

Krajně pravicové evropské strany se staly součástí hlavní politické scény, čímž se extrémisté, jako je Breivik, ocitli mimo jejich vliv.

Profesoři píší Cameronovi: Matematika je pro britskou ekonomiku nepostradatelná

Elitní vědci varují britského premiéra před škrty v oboru, jež by těžce zasáhly nejen hospodářství, ale i vědu celé země.