David Cameron

Směřuje NATO k bezvýznamnosti?

NATO (ilustrační montáž)

V jakém stavu se NATO nachází a jakým směrem se může ubírat? Navzdory zklamání některých pozorovatelů, protože jeho summit ve velšském Newportu nepřišel s dostatečně razantními kroky, není důvod Alianci odepisovat. Bylo totiž zdůrazněno její hlavní poslání – kolektivní obrana. A to není málo.

Vladimir Bukovskij: Střední Evropa se musí postavit na vlastní nohy!

S někdejším sovětským disidentem o nebezpečích, jež ohrožují svobodu, o státu, který přerostl v monstrum, a o úpadku Evropy.

Gábor Stier 19.12.2013

Skotská nezávislost: Ustupuje Londýn na úkor Anglie?

Uzavření loděnice v Portsmouthu bylo podle kritiků ústupkem Skotsku, kde bude výroba vojenských lodí pokračovat.

Jádro je drahé, ale přesto nejlevnější, tvrdí Britové

Nový model výstavby jaderných elektráren chtějí Britové aplikovat v elektrárně Hinkley Point (na snímku její současná podoba).

Londýn v případě vzorové elektrárny pro Temelín argumentuje tím, že tu prostě není lepší alternativa.

Obamova „červená linie“ byla překročena, Amerika musí zasáhnout

Těla lidí, kteří 21. srpna zahynuli při útoku nervovým plynem v příměstské oblasti Damašku Ghúta. Americký prezident má jasno.

Pochybnosti mezi kongresmany panují nad tím, zda by zásah v Sýrii dosáhl smysluplného výsledku, nikoli nad pádností důkazů proti Asadovi.

Dan Macek 10.9.2013

Zásah v Sýrii: Odmítne Kongres Obamu jako britský parlament Camerona?

Zdá se, že diplomatické řešení syrské krize není z říše snů. Nabízí se úvaha, zda by česká diplomacie nemohla sehrát nějakou pozitivní roli.

Byrokracie versus Tálibán: Tlumočníci spojenců svádějí boj s časem. O azyl.

V době, kdy americký kontingent v Afghánistánu čítal bezmála sto tisíc vojáků, využívaly USA až devět tisíc tlumočníků najednou. Na snímku překladatel zprostředkovává kontakt mezi seržantem Michaelem Hosmerem (se zápisníkem v ruce) a obyvateli vesnice Ša

Vlády západních spojenců čelí tlaku veteránů z Afghánistánu, kteří naléhají na poskytnutí útočiště tlumočníkům vystaveným mstě Tálibánu.

Kauza Snowden a poprask kolem Guardianu: Velký bratr na steroidech

Protiteroristické zákony slouží dle otce pirátského hnutí Rickarda Falkvingeho jedinému cíli – zavedení totalitního režimu.

Zakažte porno! A taky přelety vlaštovek.

Britský premiér Cameron se domnívá, že našel zázračné řešení, jak chránit děti před závadným obsahem na webu. Nemá šanci.

Základna čínských firem pro evropskou expanzi: Bývalé doky v Londýně

Sü Wej-pching, ředitel společnosti ABP, je přesvědčen, že projekt revitalizace londýnských doků Royal Albert Dock přitáhne čínské i asijské firmy.

Číňané hodlají za 1,5 miliardy dolarů revitalizovat londýnský Royal Albert Dock a vybudovat z něj moderní administrativní a obchodní čtvrť.

Toryové jezdí po EU a agitují za návrat pravomocí z Bruselu. Byli i v Praze.

Premiér David Cameron v lednu přislíbil osudové referendum, o jehož prozíravosti není podle řady analytiků sám osobně přesvědčen.

Britští euroskeptici dotlačili premiéra Camerona k přislíbení referenda o setrvání v EU. Nyní mu pomáhají vyjednat lepší podmínky členství.

English Defence League: Chceme svoje anglické jaro

„Nikdo jiný než EDL si dosud netroufl veřejně protestovat a přiznat, že se proti nám vede válka,“ prohlásil v pondělí 27. května v projevu na demonstraci v Londýně uspořádané tímto hnutím jeho předseda Tommy Robinson.

Po vraždě vojáka Lee Rigbyho a protestech by se boj premiéra Camerona proti převážně dělnické EDL mohl stát bojem proti vlastnímu národu.

Zázračný Apple a keltský tygr: Obyčejní darebáci?

Dva hospodářské zázraky – počítačový gigant a Irsko – čelí kritice kvůli daňovým únikům.

Kolem ceny ropy se točí svět. Tedy kolem fikce?

Vyšetřování Evropské komise zpochybňuje nastavení cen černého zlata v globálním měřítku.

Lekce z geometrie pro Nečase, Sobotku či Kalouska

Klíčovým prostorem je politický střed. Nezdá se však, že hlavní strany ODS a ČSSD ve volební kampani chystají mířit právě na tento terč.