Dánsko

Právo a povinnost tandemu Merkozy

Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Nicolas Sarkozy se na rozdíl do nezvolených lídrů EU začínají obávat příštího vývoje eurozóny a Evropské unie.

Záchranný tým by měl zjistit rozsah poškození, možnost přežití a začít budovat překlenovací strukturu fungující do vzniku nového systému.

Metro, které řídí Alláh

V Dubaji už dva roky nepotřebují řidiče, Od září přibude k červené lince systému Dubai Metro  i zelená trasa se šestnácti stanicemi.

Dubaj už za měsíc otevře druhou linku autonomního metra. Celkově bude se 75 km tratí nejdelším metrem bez řidiče na světě.

Rada prezidentu Klausovi: Nikde není smluvně dáno, kdy euro přijmeme

Odpovídalo 132 vrcholných představitelů firem.

Téměř polovina vrcholných manažerů oslovených ČESKOU POZICÍ se domnívá, že by si Česko nemělo vyjednat výjimku z povinnosti zavést euro.

Klausovo nové unijní téma: Vyvažme se z povinnosti přijmout euro!

Prezident nechce být zatažen do konstrukce, že někdo rozboří vládu a pak si z chaosu urve pozice, které Hrad bude muset ústavně posvětit.

Prezident se na setkání s českými diplomaty vyslovil pro vyjednání trvalé výjimky z povinného přijetí společné měny.

Kauza profesora Bártka a Státní bezpečnosti: Kmenta a Helcl vytvořili z trusu trus

Ze spisu Státní bezpečnosti na profesora Jiřího Bártka jasně vyplývá, že materiály neposílal do ČSSR pro StB, ale na vlastní brněnské pracoviště či pro další kolegy v Československu, kteří spolupracovali s laboratořemi v zahraničí.

Marián Hajdúch, přímý nadřízený českého vědce, který se zapletl s StB, kritizuje práci redaktorů MF DNES a zastává se svého kolegy.

Černá listina nebezpečných látek narůstá. Už jich je 53.

Seznam látek vzbuzujících mimořádné obavy navrhly členské státy EU a jejich zařazení bylo projednáno s veřejností prostřednictvím internetu.

Už žádnou finanční pomoc Řecku. Eurozóně došla trpělivost.

Konečně dospělí evropští i světoví bankéři a politici přestali hrát dětskou hru na „jako“ a odhalili část pravdy o bankrotujících zemích.

Nejbrutálnější těžba ropy

Aktivisté Greenpeace se snažili v dubnu zabránit vyplutí plošiny Leiv Eiriksson z tureckého přístavu.

Dánové instalují ropnou plošinu severně od Grónska. Případnou ropnou skvrnu by podle tajných britských dokumentů už nikdo nikdy nevyčistil.

Otřese migrace Evropskou unií?

Pravidlo volného pohybu osob, které je jednou ze základních zásad, na nichž funguje EU, dostává v posledních dnech velkou ránu.

Poslanci, pozor! Nohy ve vodce opilost nezpůsobí.

Dle výzkumu tří dánských doktorů je řízení auta bezpečné, i pokud máte boty plné alkoholu.

Po zjištění tří dánských doktorů neplatí výmluva bývalého poslance Kavana, že je z něho cítit alkohol, protože si namazal zátylek alpou.

Občan se do evropské agendy těžko zamiluje

Voliči neberou Evropský parlament vážně, tvrdí studie prestižního londýnského think-tanku CER.

Martin Shabu 28.12.2010