Chemie

Kapitola 39. Čtyři tisíce inovátorů

Americký politický vědec Charles Murray uvádí v knize Úspěchy lidstva 4002 vynikajících osobností, které v historii od roku 800 před naším letopočtem do roku 1950 celosvětově dramaticky přispěly k mimořádnému úsilí o skvělost v uměních a vědách.

Bez vynálezů, objevů a tvůrčích děl bílého muže by se svět dodnes brodil bažinami ignorance, bídy a primitivního života.

Vědci píší premiérovi. Nikoli Nečasovi, nýbrž Cameronovi.

Podpisy k listu premiérovi připojilo i šest nositelů Nobelovy ceny. Nechybí Sir Harry Kroto, Sir Peter Mansfield and Sir John Sulston.

Světoví chemici včetně šesti nobelistů se obávají, že škrty ve výdajích na výzkum nenapravitelně zasáhnou britské hospodářství.

Přepište učebnice! Do chemie oficiálně vstupují prvky s číslem 114 a 116.

Ikonická tabulka prvků je oficiálně bohatší o prvky s atomovým číslem 114 a 116.

Uznané prvky s atomovým číslem 114 a 116 na jméno teprve čekají.

Agrofert Holding zvýšil zisk téměř na šest miliard korun

Konsolidované tržby skupiny stouply o sedm procent – na 92,1 miliardy korun. Zejména díky nárůstu poptávky v chemickém odvětví.

Elitní vědecké centrum: Číňani a Indové na Zlínsku

Nový objekt mezi Antonínovou ulicí a třídou Tomáše Bati vznikne ve Zlíně do roku 2013. Pak se do něj nastěhuje 140 výzkumníků - polymeristů.

Univerzita Tomáš Bati ve Zlíně získala injekci ve výši 900 milionů korun na vybudování mezinárodního vědeckého Centra polymerních systémů.