Cenzura

Pravidla Facebooku: polámané hnáty nevadí, sex ano

Prostudujte si podrobný návod, podle nějž Zuckerbergova sociální síť  maže nevhodné příspěvky.

Kniha o Anonymous. Těžko ukázat něco, co není vidět.

Jak funguje decentralizované hnutí bez vůdce, jehož aktivisté jsou bezejmenní a neplatí pro ně žádná pravidla? Co je motivuje? Co chtějí?

Cenzura internetu kvůli hazardu? Koalice zatím tají podrobnosti.

Ze čtvrtečního happeningu České pirátské strany před sídlem centrály Věcí veřejných.

Piráti chtějí prolomit mlčení kolem možné cenzury internetu a uspořádali happening před pražským sídlem Věcí veřejných. Nabízíme i videoreportáž ČESKÉ POZICE.

Happening proti cenzuře webu: začíná to hazardem a končí blokováním partají

Dohodly se vládní strany na cenzuře internetu, nebo nikoliv? Od mluvčího Věcí veřejných Jakuba Žižky se piráti dozvěděli jediné: že o ničem neví.

Richard Cortés 21.10.2011

Dvě učebnice sexuální výchovy. Jedna vyhovuje, druhá s úchylem už ne...

Devianta v cenzurované verzi nahradily bezpohlavní fotografie: temná noční ulička a alej zasypaná listím. Zmizely i instrukce, jak se nasazuje prezervativ.

Varování ministerstva školství: Obsažené ilustrace z učebnice rodinné výchovy nejsou vhodné pro vaše patnáctileté děti z 8. tříd ZŠ.

Co radí Dobešovi studentka za 145 tisíc korun měsíčně?

Ministr Josef Dobeš si 22. listopadu vybral za poradkyni pro PR a HR Janu Machálkovou (uprostřed v pozadí), která ho doprovází i při cestách po českých školách a gymnáziích.

Ministerstvo školství nechce zveřejnit životopis vrchní šéfky kabinetu Jany Machálkové. Opozice a kritici pochybují o její dostatečné kvalifikaci.

Oko za oko! Piráti varují, že zablokují weby politiků

Bouřlivá reakce na loterijní novelu. Díl odpovědnosti za hazard chtějí předkladatelé hodit nejen na poskytovatele internetu, ale i na banky.

Mediální plky České televize

Jedna z rubrik pořadu ČT Věřte, nevěřte se nazývá Mediální plky. Shodou okolností si autoři naběhli. A pořad byl touto rubrikou nechtěně přeplněn – od začátku do konce.

Pořad České televize Věřte, nevěřte má podtitul Novináři na mušce odborníků. Do čeho se experti v aktuálním vydání trefili?

Mučednice Vondráčková

Martin a Helena se stížností u Rady Českého rozhlasu neuspěli. Radiožurnál bude kulturní dědictví umělkyně Vondráčkové nadále ignorovat.

Proč Radiožurnál nehraje zlidovělé songy Heleny Vondráčkové? Padlo i slovo cenzura. Rada Českého rozhlasu stížnost zpěvačky zamítla.

Fernando Pessoa: Průkopník nezneužitelného individualismu

Vnitřní život portugalského spisovatele Fernanda Pessoy byl natolik bohatý, že o jeho vnějším životě lze jen říct, že se narodil v Lisabonu, mládí prožil v Jižní Africe a živil se jako korespondent několika lisabonských firem.

Již na počátku 20. století rozpoznal nebezpečí, jež člověku hrozí, vzdá-li se svého „já“, jak to po něm žádají vlasti, církve a politické strany.

Internetové protesty ovlivňují vývoj Číny

Komunita čínských internetových občanů si navzdory veškeré kontrole a cenzuře internetu našla způsob, jak prezentovat názory na dění a nešvary v zemi.

Nová kultura internetového protestu založená na hrátkách s fonetickou a psanou formou jazyka ovlivňuje vývoj Číny.