Cenzura

Zakázal by Patočka po Řezníkovi i Boba Dylana?

Vyloučení rappera Řezníka z Českého slavíka podnítilo v ČR debatu o svobodě slova. Na její meze naráží za „nesnášenlivost“ už i Bob Dylan.

Dan Macek 6.12.2013

Omezit svobodu internetových diskuzí?

Anna Šabatová chce regulovat internetové diskuze pod články. Ochudila by tím nejen sebe, ale třeba i budoucí vědce, a to by byla škoda.

Smyšlená americká cenzura ruské propagandy

Správce zpravodajské rubriky serveru Reddit zablokoval kvůli spamu ruský anglickojazyčný kanál Russia Today. Kreml to považuje za skandální.

 

V západních demokraciích řádí cenzura. Z 99 procent je neviditelná.

Nejmocnějším zdrojem autocenzury jsou levicoví liberálové. Ti, kdo zveřejňují nepohodlné pravdy, jsou umlčováni společenským ostrakismem.

Zakažte porno! A taky přelety vlaštovek.

Britský premiér Cameron se domnívá, že našel zázračné řešení, jak chránit děti před závadným obsahem na webu. Nemá šanci.

Proč Evropský parlament chrání svobodu médií a náboženského vyznání?

Je třeba sledovat míru a proces pronikání islámské šaríi do našeho práva a jak se na něm podílejí západní politici. Dokud se to smí.

Psychoaktivní drogy: Největší cenzura výzkumu od dob Galilea a Koperníka?

Zakleté rostlinky konopí (cannabisu) doprovázejí lidstvo nejméně od časů Hérodotových.

Někteří významní neurovědci protestují proti iracionálnímu očerňování drog. Jejich řádné poznání by prý mohlo být užitečné pro lékařství.

Právo na informace: Blažkovy úvahy nejsou úplně mimo

Většina právníků souhlasí s ministrem spravedlnosti Pavlem Blažkem, že by do našeho právního řádu neměly pronikat takzvané sunshine laws.

Mediální lapálie Dona Pabla z Brna

Ministra spravedlnosti Pavla Blažka stále trápí, že byl kvůli svému kongresovému projevu v médiích přirovnáván k Milouši Jakešovi. 

Mo Jen a hranice čínské politické korektnosti

Čínský laureát Nobelovy ceny za literaturu dovedně balancuje na tenké hranici mezi přijatelným a nepřijatelným politickým vyjádřením.

Ondřej Klimeš 20.10.2012

Končí už éra anonymních diskutérů v on-line médiích?

Při nedodržení pravidel si ČESKÁ POZICE vyhrazuje právo smazat vulgární příspěvky.

Řada internetových médií sahá k regulaci nebo odanonymizování diskusí pod články. Variantou je i úplné uzavření komentářů.

Piráti zuří a viní Českou televizi z cenzury

Česká pirátská strana není spokojena se způsobem, jakým ČT (ne)informovala o studentských volbách. Pirátské noviny ohlásily Operaci Piča.

Petr Matějček 12.9.2012

Juan Goytisolo: Kritik západní civilizace

Spisovatel Juan Goytisolo žije v Maroku a v současnosti je jedním z nejvlivnějších španělských intelektuálů.

V půlce dubna navštíví po mnoha letech Prahu jeden z nejvýznamnějších žijících představitelů španělské literatury a znalec islámské kultury.

Jiří Kasl 18.4.2012

Apríl, či krutá cenzura ze strany Teheránu?

Íránci se chystají nahradit internet kontrolovanou národní sítí, anebo také ne.

Potřebujeme zákon o svobodě internetu?

Piráti vyzývají k diskusi o svém návrhu zákona o svobodném internetu. Zakazuje cenzuru, špehování. odpojování. Experti jsou návrhem zděšeni.