CEITEC

Velkolepě koncipované centrum CEITEC získalo podpis eurokomisaře

Kromě vědy i výuka - za centrem stojí čtyři brněnské univerzity.

Víceooborový vědecký projekt, který vznikne za 5,3 miliardy korun, má z Brna učinit výjimečně inovativní region.

Brno sahá na pět miliard: Vědecký CEITEC čeká už jen na podpis eurokomisaře.

Chytré a ambiciózní vědce by do střediska měly přilákat moderní přístroje i dobré zázemí. CEITEC chystá spuštění mezioborových doktorských programů.

Multioborové výzkumné centrum má z moravské metropole učinit výjimečně inovativní region. Světoví vědci už začínají přicházet.

Big step forward for world class Brno technology center

Chytré a ambiciózní vědce by do střediska měly přilákat moderní přístroje i dobré zázemí. CEITEC chystá spuštění mezioborových doktorských programů.

Plans for a Central European scientific and technology park based in Brno are about to take a big step forward with clearance of EU cash

Masarykovu univerzitu povede do roku 2015 muzikolog Mikuláš Bek

Plusem docenta Mikuláše Beka je charisma i rétorské schopnosti a zkušenosti z vedení školy.

Nový rektor druhé největší vysoké školy v Česku chce usilovat o zvyšování kvality výuky a podporovat excelenci ve výzkumu i vzdělávání.

SoMoPro: Sugaring the pill for international researchers

Jedním z elitních center v Brně, která potřebují špičkové světové výzkumníky, má být Středoevropský technologický institut (CEITEC). V něm se vědci budou věnovat i testování vzorků v ultravakuovém prostředí.

South Moravia is in the forefront of a European-funded project which is bringing top researchers to the Moravian capital, Brno.

Best of Brno: vzniká seznam 50 elitních vědeckých týmů

Do Brna připluje 17 miliard na zbudování výzkumných center. Kteří vědci budou pro zahraniční instituce nejaktraktivnější?

Průlom v Bruselu: Brno je blíže medicínskému centru ICRC za 2,5 miliardy korun

Do Brna by během několika let mělo zamířit i know-how medicínského výzkumu americké Mayo Clinic, s níž ICRC úzce spolupracuje.

Výzkumný projekt medicínského centra ICRC by měl být během několika týdnů definitivně schválen. Spolupracovat bude s americkou Mayo Clinic.

SoMoPro není ProMoPro! Pomáhá lákat špičkové vědce na Moravu.

Jedním z elitních center v Brně, která potřebují špičkové světové výzkumníky, má být Středoevropský technologický institut (CEITEC). V něm se vědci budou věnovat i testování vzorků v ultravakuovém prostředí.

Proč zamířil do Brna oxfordský matematik? Co zlákalo domů českého chemika z Columbia University? Přidají se další světoví výzkumníci?

Češi sbírají kontakty v USA: Na řadě jsou biotechnologie

Týmy elitních technologických center během Česko-amerických technologických dní v Bostonu navštíví MIT, Harvard nebo Cambridge.

Když tygr stůně, pomohou jen v Brně

Frakturu humeru u tygra operovali na sále zvěrolékaři brněnské Veterinární a farmaceutické univerzity, včetně současného děkana veterinární fakulty Aloise Nečase.

Jediná čistě veterinární fakulta v Česku chce nakročit k evropské špičce. Mění učební plány a zaměří se více i na hobby zvířata.

Statisícové platy by měly do české vědy přilákat zahraniční esa

Vznikající centra excelence chtějí nalákat špičkové vědce. Šéfovat by jim mělo šest manažerů a šest topvědců, kteří si řeknou o evropské platy, jaké mají třeba v ženevském CERN.

O elitním tuctu ředitelů šesti českých vědeckých center excelence rozhodne celosvětový konkurz. Díky fondům EU dostanou evropské platy.

Bruselem vypráskaný děda Mráz: Miliardy pro vědce se zasekly

Sliby se nesplnily. Do konce roku neschválí Evropská komise ani jeden z velkých českých výzkumných projektů s rozpočtem nad 50 milionů eur.

Nasněží brněnským projektům osm miliard z EU?

Živé vědy v Brně mají oživit český výzkum, na snímku biopsie embryonálních buněk.

Dle ministra Dobeše dostanou vědecká centra CEITEC a ICRC celkem 7,8 miliardy korun z evropských fondů zřejmě již během prosince

Nejvýkonnější laser světa míří do Dolních Břežan

V Akademii věd ČR už běží laserový systém PALS, do několika let dostane silnějšího kolegu jménem ELI.

Panevropský laser ELI za 6,7 miliardy korun má Česku přinést prestiž i špičkovou vědu