Bezpečnostní informační služba

Limonádový premiér, oligarchové a koaliční jednota

Ve filmu Limonádový Joe jsme se tomu smáli, ať gauner nebo hrdina, jsme všichni jedna rodina. U Limonádového premiéra člověka ale sranda přechází.

Odpovědi Petra Nečase v rozhovoru pro týdeník Respekt zavánějí neznalostí zákonů i vlastních povinností a pravomocí premiéra.

Když mocenský stroj obsluhují rutinéři a „machři“...

Příčiny krize: Politika bez etických mantinelů degeneruje a ohrožuje demokratický systém.

Spor o odposlechy: Topolánek a Lang hrají jen divadlo pro lidi

Lže bývalý premiér Mirek Topolánek, nebo šéf BIS Jiří Lang?

Zjistit, odkud unikly nahrávky telefonátů mezi Bémem a Janouškem, by mělo být snadné, vysvětluje bývalý vyšetřovatel Zdeněk Ondráček.

Pavel Bém? Ten je bez imunity jako nahý v trní.

Odpovídalo 134 vrcholných manažerů firem.

Podle 90,1 procenta účastníků ankety ČESKÉ POZICE pražský exprimátor kvůli uniklým odposlechům poslanecký mandát nesloží.

Ředitel BIS nezazpíval

Ředitel BIS Jiří Lang. Dodnes není došetřeno podezření, že bývalý příslušník...

Před kamerami Jiří Lang připustil, že odposlechy Janouška s Bémem mohly uniknout z tajné služby. Kdo vlastně není namočený a měl by vyšetřovat?

Sestřelené plány resortu vnitra s Českou poštou

Záměr náměstka Radka Šmerdy udělat z pošty centrálního dodavatele ICT služeb pro stát ostře kritizují ostatní ministerstva i tajná služba.

Dilema sociálních demokratů: KSČM

Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka ani její místopředseda Jiří Dienstbier mladší asi nebudou mít stejnou odvahu jako bývalý francouzský prezident François Mitterrand. Ten svého času přibral komunisty do vlády, čímž přišli o významný počet voličů a o část vli

Dle čtyř odborných analýz ministerstvo vnitra nemá relevantní podklady k vypracování návrhu na pozastavení činnosti komunistické strany.

Půlrok „práce“ komise pro Čepro – výsledek nula. Kdy zasáhne premiér?

O situaci kolem strategického podniku jednala podle informací ČESKÉ POZICE během letošního podzimu několikrát Bezpečnostní rada státu.

Dobrá zpráva: Kontrolní mechanismy BIS fungují

Několik příslušníků Bezpečnostní informační služby je vyšetřováno pro podezření z falšování výkazů o tankování benzínu do služebních aut.

Jan Schneider 15.12.2011

O systém pro udělování českých víz se zajímá BIS

ČESKÁ POZICE zjistila podrobnosti k případu černých registrací za úplatu do online vízového systému ministerstva zahraničí.

Martin Shabu 29.11.2011

Výroční zpráva BIS: Osm témat, jež by mohla otřást Českem

Dovolíme si malou prognózu. Vláda bude brzy muset brát zřetel na zprávy svých zpravodajců. Když ne tato, pak pozoruhodně brzy vláda jiná.

Českou justici poškozuje její aktuální stav. Nikoli BIS.

Odpovídalo 25 právníků a advokátů.

Dle 48 procent právníků oslovených ČESKOU POZICÍ výroční zpráva BIS za rok 2010 v podstatě popisuje kriminální jednání v české justici.

Soudce Sváček: Budu-li nominován na ústavního soudce, vážně o nabídce popřemýšlím

Předseda Městského soudu v Praze poskytl zajímavý rozhovor deníku Právo, v němž mimo jiné navrhuje, jak zlepšit českou justici.