Benjamin Netanjahu

„Hodnej polda a zlej polda“ vůči Íránu, nebo nedůvěra mezi USA a Izraelem?

Den po atentátu na íránského jaderného vědce si americký prezident Barack Obama (vpravo) telefonoval s izraelským premiérem Benjaminem Netanjahuem. O čem mluvili, je tajemstvím, lze však usuzovat, že Obama nebyl z atentátu zrovna nadšený.

Vrcholný představitel amerických ozbrojených sil má navštívit Izrael. Zdá se, že USA ztrácejí nad akcemi svého spojence přehled.

Netanjahu je lhář aneb Nakolik bylo Sarkozyho faux pas škodlivé?

Obama se nezastal izraelského premiéra, když se do „Bibiho“ opřel francouzský prezident. Ovlivní to americko-izraelské vztahy?

Pavel Pokorný 10.11.2011

Izraelské dilema: Bezpečnost, nebo nižší životní náklady?

Realita současného Izraele: raketové útoky z Gazy a sobotní protivládní demonstrace v Tel Avivu. Co má větší váhu?

V Izraeli ztratily pravidelné demonstrace drive. Premiér Netanjahu asi nepřistoupí na pravidla hry diktovaná ulicí i bohatšími Izraelci.

Demonstrace v Izraeli za nižší životní náklady pokračují

Dav protestujících volajících po sociální spravedlnosti pochoduje 6. srpna hlavní ulicí izraelského Tel  Avivu.

Premiér Benjamin Netanjahu se rozhodl sestavit výbor složený z odborníků, kteří by měli navrhnout sociálně-ekonomickou reformu.

Izrael: Komu slouží protesty mládeže proti vysokým nájmům?

Desetitisíce mladých Izraelců demonstrovali i 30. července v Tel Avivu proti růstu cen nemovitostí.

V minulých dvou týdnech demonstrovaly tisíce mladých lidí ze střední třídy, někteří z nich hovoří o izraelské podobě „arabského jara“.

Hana Mayerová 8.8.2011

Bývalý šéf Mossadu, hloupý útok na Írán a budování demokracie v Izraeli

Generál Meir Dagan (vlevo) se dostal do nelibosti izraelského premiéra Bibi Netanjahua kvůli nedávným vystoupením na univerzitách v Jeruzalémě a v Tel Avivu. Netanjahuovi stoupenci ho za kritiku vládní politiky vůči Íránu označili za zrádce, sabotéra a g

Generál Meir Dagan označil politiku premiéra Benjamina Netanjahua proti neexistující íránské jaderné hrozbě za sebevražednou.

Jan Schneider 29.6.2011

Catherine Ashtonová usiluje o uznání izraelských hranic z roku 1967

Ministryně zahraničí Evropské unie potřebuje úspěch, proto vyzvala EU, Rusko, OSN a USA ke schůzce o izraelsko-palestinském konfliktu.

Martin Shabu 15.6.2011

Nevítejte Netanjahua! Vítejte Tanjahua!

Jeden z plakátů vyvěšených v Praze před návštěvou izraelského premiéra Benjamina Netanjahua plánovanou na 7. a 8. dubna 2011.

Koho z Blízkého východu bychom v zájmu spravedlivého míru měli vítat? Syrského prezidenta Bašára Asada? Nebo Muammara Kaddáfího?

Izraelská armáda je připravená na všechny možnosti

Izrael reagoval obezřetně na odstoupení Mubaraka z funkce egyptského prezidenta, velitelem armády se stal generálmajor Benny Gantz.