Benjamin Netanjahu

Jak odpoví Izrael na útoky na jeho hranici s Egyptem?

Projevy militantního džihádismu v Egyptě budou vyžadovat sofistikované izraelské reakce, aby se vývoj neodehrával podle přání al-Káidy.

Jan Schneider 27.8.2013

Izrael se bouří: EU hodlá ostře rozlišovat jeho hranice před a po roce 1967

Směrnice unie zasáhne izraelský export. Označení „Made in Israel“ nesmějí mít výrobky vyprodukované v židovských osadách nebo v pásmu Gazy.

Česko-izraelské námluvy: Dočasná epizoda, či strategické partnerství?

„Zásadně odmítáme delegitimizaci a bojkot Státu Izrael,“ prohlásil český premiér Petr Nečas. On a jeho izraelský protějšek Benjamin Netanjahu vystoupili loni 5. prosince v Praze na tiskové konferenci.

Společná zasedání vlád – druhé se má uskutečnit letos v červenci v Jeruzalémě – svědčí o nadstandardních vzájemných vztazích obou zemí.

Dan Macek 29.5.2013

Izraelce uhranul „židovský George Clooney“

Bývalý herec se stříbrnou hřívou: Jair Lapid.

Druhá největší strana nového Knesetu před rokem ani neexistovala. Její telegenický lídr Jair Lapid vykryl poptávku po civilnější politice.

Dan Macek 19.2.2013

Izrael: Potvrdí parlamentní volby nový konsensus pravice?

Magie předvolebních slov sice nic nevypovídá o budoucí realitě vládnutí předsedy pravicové strany Likud Bejnamina Netanjahua, ale při sledování jeho veřejných vystoupení se nelze ubránit dojmu, že stále víc věří v to, že má poslání.

Předseda pravicové vlády Benjamin Netanjahu v kampani v podstatě používal pouze vlastní stylizaci do role silného vůdce.

Jan Čuřík 25.1.2013

Írán, ta země s hroznou pověstí

Vesnické děti sledují na svém oslíkovi vůz projíždějící kolem nich během rallye na okraji města Mašhad.

Poté, co prodělal evropskou mediální masáž, nestačí evropský turista zírat. A ne vždy jsou jeho pocity příjemné.

Čtyři otázky českému ministerstvu zahraničí o Palestině

Výsledek hlasování zemí o povýšení Palestiny na pozorovatelský stát Organizace spojených národů ve čtvrtek 29. listopadu na Valném shromáždění OSN.

Schwarzenbergův resort nesouhlasí s žádnými jednostrannými kroky, jež mohou poškodit či ohrozit mírový proces vedoucí k dvoustátnímu řešení.

Několik námětů, co by Česko mohlo získat za neuznání Palestiny

Čeští diplomaté při hlasování ve Valném shromáždění OSN podpořili USA a Izrael. Měla by zaznít otázka: Co za to od obou států dostaneme?

Jaká kritika státu Izrael je přípustná?

Může být ten, kdo kritizuje Izrael, nálepkován antisemitismem, nebo v případě, že je sám židovské národnosti, obviněn ze sebenenávisti?

Izrael opět straší válkou s Íránem. Blufuje, nebo již začalo odpočítávání k útoku?

Jisté je, že Izrael se snaží donutit Spojené státy ve věci Íránu jednat, zatímco Spojené státy se v téže věci snaží Izrael brzdit.

Petr Zelenka 27.8.2012

Romneyho zahraniční politika se od Obamovy příliš neliší

Republikánský kandidát na prezidenta USA Mitt Romney cestou do Evropy mnoho voličů na svou stranu nezískal. Naopak možná některé ztratil.

Petr Zelenka 31.7.2012

Ruské námluvy v Izraeli?

Putinova cesta do Izraele může znamenat začátek nového partnerství a odklon blízkovýchodní země od nerozhodných USA.

Petr Zelenka 28.6.2012

Nové kyperské naleziště plynu mění aliance ve východním Středomoří

V důsledku nových spojenectví – Turecka s Hamásem a Izraele s Kyprem a Řeckem – se zhoršila bezpečnostní situace v regionu.

Nukleární kachna aneb Čemu se smějí v Izraeli

Daffy Duck neboli bláznivá kachna je hrdinou kreslených seriálů Looney Tunes a Merrie Melodies společnosti Warner Bros a nyní i klipu, v němž vystupuje s izraelským premiérem Benjaminem Netanjahuem.

Íránská jaderná hrozba a vojenský útok Izraele jako ingredience pro poctivý šibeniční humor.

Pavel Pokorný 20.3.2012

Roubini versus Bremmer III: Čína a Rusko se snaží spolupracovat

Americký časopis Foreign Policy se zeptal na budoucí vývoj dvou významných ekonomických a geopolitických prognostiků globálních trhů.