Apple

Hon na iPhone 5

Indicie, která by mohla fanouškům prozradit, jak bude nový drahokam z kalifornského Cupertina vypadat a co všechno bude umět, se může schovávat opravdu všude – i ve fotografii suši.

Ze spekulací okolo nových generací úspěšných technologických vynálezů se stal celosvětový byznys.

Asijské oblečení špiní české řeky

Greenpeace se v minulosti podařilo přesvědčit řadu světových firem, aby se zbavily nebezpečných látek. Bude Adidas následovat?

Greenpeace objevila jedovaté chemikálie v oblečení 14 světových značek. A to i v České republice.

Konec jedné éry: Apple už nebude Steve Jobs.

O Stevu Jobsovi vyšel nedávno komiks, server Amazon.com už nabízí předprodej jeho biografické knihy. Vyjde 21. listopadu.

Vizionář, který svět naučil citu k chladné technice, showman, perfekcionista, s nímž se nedá vydržet, rezignoval na post šéfa společnosti.

Pozor na srpny! Žádná okurková sezóna se nekoná.

Srpen vymyslel Gaius Julius Caesar z původně latinského měsíce sextilis – šestý měsíc tehdejšího kalendáře. Během tohoto měsíce se pak v dějinách odehrálo mnoho převratných událostí.

Z nedávné i dávné historie vyplývá, že srpen je ročním obdobím s abnormálním výskytem významných událostí, jež však jsou spíš negativní.

Apple je bohatší než Amerika

Motor inovace: díky Stevu Jobsovi se z malé počítačové firmy vyklubal světový koncern.

Zatímco státní rozpočet Spojených států rychle vysychá, Steve Jobs by každému svému zaměstnanci mohl koupit šest Ferrari.

Patenty blokují inovaci, tvrdí právník Googlu

Dle konkurence kritizuje internetový gigant úpravu autorského práva hlavně proto, že si sám nechal zaregistrovat jen málo patentů.

Mark Zuckerberg převálcoval kluky z Googlu

Zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg se připojil k charitativní akci The Giving Pledge.

Zakladatel společnosti Facebook se po Billu Gatesovi a Larrym Ellisonovi stal třetím nejbohatším člověkem světa IT.

Co s iPhonem v lese? Fotografovat listí?

Aplikace LeafSnap umožňuje on-line identifikaci listí v přírodě. Má takový vynález smysl, nebo se už lidé definitivně zbláznili, když se vůbec nespoléhají na vlastní znalosti?

Aplikace pro iPhone umožňuje identifikaci listů stromů. Vzniká nový systém sběru vědeckých informací, nebo jde o čiré bláznovstí?

Martin Rychlík 12.5.2011

V USA se prodávají iPady jako favority u nás za totáče

Buď je to geniální marketingový tah Applu, nebo soudruzi z USA udělali někde chybu a samým rozvíjením kapitalismu se dostali až do socialismu.

Investiční mág varuje: Ani dolar do Facebooku a spol.!

Věštec z Omahy, Warren Buffett, tvrdí, že by si investoři měli dát dobrý pozor na internetové sociální sítě. Jsou prý předražené.

I někteří čeští experti obeznámení se situací v Silicon Valley hovoří spíš o zlatokopecné horečce než o rozumné investici.

Norský vládní penzijní fond loni vydělal 33 miliard eur

Druhý největší suverénní fond na světě vykázal loni desetiprocentní výnosnost. Letos se kvůli ochraně před inflací zaměří na reality.

Mark Zuckerberg už není na prodej

Cena plastové figurky Marka Zuckerberga se v příštích dnech vyšplhá na mnohonásobek. Budou následovat i umělohmotné postavičky Larryho Page a Sergeye Brina?

Facebook zakázal prodej plastové figurky zakladatele Facebooku, její cena v příštích dnech rapidně stoupne.

Hračky jako pátý pilíř penzijního systému

Zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg se připojil k charitativní akci The Giving Pledge.

Toužíte po fantastickém zisku 3100 procent? Kupte si akční plastovou figurku počítačového guru.

Apple představil iPad 2. A opět deklasoval konkurenci.

Steve Jobs vypadal při prezentaci k světu i přesto, že se dalo jen stěží odhadnout, kdo v minulém roce zhubl víc - iPad, anebo on sám.

Veřejné vystoupení Steva Jobse, který trpí rakovinou slinivky, bylo možná větší událostí než představení samotného tabletu.

Vatikán 2.0

Úleva pro hříšníky. V nové aplikaci Římskokatilické církve stačí odškrtnout provinění a nahlas přečíst modlitbu, kterou program automaticky doporučí.

Římskokatolická církev má vlastní aplikaci na iPhone. Jde o virtuální zpovědnici Confession: A Roman Catholic App.