Antisemitismus

Bigotnost jako psychická nemoc

Člověk postižený chorobou antisemitismu si do svého symbolu Žida promítl všechny slabosti, například soucit, které vnímá jako zženštilé.

Vzkříšený antisemitismus jako krysa ve vnitřnostech

Britský poslanec Denis MacShane označuje neoantisemitismus za globální ideologii 21. století. Demokratické vlády ho prý podcenily.

Benjamin Kuras 13.12.2011

Kapitola 53. Posun judeofobie od pravice k levici

Ředitel pařížského sociologického a politologického ústavu Centre National de la Recherche Scientifique Pierre-André Taguieff se specializuje na analýzu okrajových či extrémistických idejí a hnutí, pravicových i levicových.

Politická levice potřebovala Židy jako symbol obětí pravicového extremismu. Jakmile se stali schopnými sebeobrany, ztratili pro ni význam.

Benjamin Kuras 30.11.2011

Kapitola 52. Jak zničit Izrael

Židovští občané Evropy, signatáři naivní, pompézní a politicky zmatené Výzvy k rozumu, se obávají o budoucnost Izraele.

Benjamin Kuras 25.11.2011

Emil Cioran: Mistr nespavců a teoretik sebevraždy

Dílo francouzského spisovatele rumunského původu Emila Ciorana (1911–1995), který by se letos 8. dubna dožila sta let, nelze bez zkreslení shrnout.

Francouzský spisovatel rumunského původu si nemohl dovolit nevědět, co ve století tajných policií obnáší ukazovat pravou tvář na potkání.

Hrát Wagnera, nebo ne? Věčná otázka.

Izraelský komorní orchestr s dirigentem Robertem Paternostrem zkouší v Bayreuthu na ostře sledovaný koncert 25. července, při němž zaznělo i dílo Richarda Wagnera.

Izraelci vystoupili v Bayreuthu s kusem od Wagnera. Jde o symbolický krok, jenž mění pohled Židů na kontroverzního skladatele?

Protokoly siónských mudrců znovu na scéně

Slavný italský spisovatel Umberto Eco ve svém nejnovějším románu zkoumá původ konspiračních teorií. Vatikán se zlobí.

Kapitola 31. Holocaust jako křesťanské selhání

Evropané, kteří zavraždili dvě třetiny evropských Židů, byli křesťané, pokřtění a odchovaní křesťanským učením.

Po holocaustu nemají křesťané právo klást na Židy žádné duchovní a morální požadavky, které nekladou sami na sebe.

Nevítejte Netanjahua! Vítejte Tanjahua!

Jeden z plakátů vyvěšených v Praze před návštěvou izraelského premiéra Benjamina Netanjahua plánovanou na 7. a 8. dubna 2011.

Koho z Blízkého východu bychom v zájmu spravedlivého míru měli vítat? Syrského prezidenta Bašára Asada? Nebo Muammara Kaddáfího?

Kapitola 8. Žid ničí západní civilizaci

Jedním z Židů, kteří přestoupili na křesťanství, byl i Pavel Tigrid.

Židé vždy měli tendenci vybírat si radikální politická hnutí, která podrývají západní civilizaci, dočítáme se v naší oblíbené vědecké knize...

Kapitola 9. Oklamání bílého muže Židy

Ježíš se stal mesiášem jen proto, že ještě neexistovali filmoví producenti, říkají někteří vytříbení obránci civilizace bílého muže.

Obránci bílého muže včetně Petra Bakaláře a jeho díla Tabu v sociálních vědách se neptají, jak by jejich civilizace vypadala bez Židů.