Anonymous

V temné hlubině internetu

Jamie Bartlett, The Dark Net: Inside the Digital Underworld.

Darknet, podsvětí internetu, je odrazem toho, co se ukazuje na povrchu. Stejně jako na povrchu v něm však existuje moc a svoboda, které posilují kreativní i destruktivní možnosti lidí. A je na rozhodnutí každého, jež však nelze předem odhadnout, zda se stane masovým vrahem jako Anders Breivik nebo začne sledovat dětskou pornografii.

Petr Pietraš 27.1.2016

Kyberútoky Anonymous na Islámský stát zatím moc úspěšné nebyly

V krátkém videu skupina Anonymous oznámila zahájení boje proti ISIS.

Po pařížských útocích skupina Anonymous, počítačoví hackeři, kteří bojují „za dobrou věc“, vyhlásila „totální válku“ teroristické organizaci Islámský stát (IS). Anonymous se však v podstatě jen daří přitahovat pozornost k sobě a svým aktivitám.

Český rapper Revolta bojoval proti elitám. Teď sjednocuje mládež.

„Postupně jsem odložil konspirační teorie, jak v hudbě, tak v mysli, protože nemám moc tyhle velké věci změnit. Je to boj s větrnými mlýny. Kašlu i na politiku a zaměřuju se spíš na to, co změnit můžu. Tedy sebe a své okolí.“

„Když chci něco změnit, tak nezůstanu někde meditovat pod stromem, ale půjdu a budu jednat,“ říká v rozhovoru Marek Kaleta alias Revolta.

Anonymous je ideál přímé demokracie v praxi

ČESKÁ POZICE nabízí exkluzivní rozhovor s členem záhadného hnutí, které někteří experti již dnes nazývají „posledním bossem internetu“.

Anonymous jako spojenci USA proti Severní Koreji?

Hackerské huntí Anonymous proslulo útoky na západní vlády a korporace. Nyní míří na Pchjongjang, kdežto holubičí Pentagon zařazuje zpátečku.

Kdopak si nám to tu hraje na kyberválku?

Nebezpečí na webu číhá na každém kliku, ale české servery zatím mohou být klidné. To opravdu špatné teprve přijde, píše Vladimír Meier.

Anonymous a vyúčtování Noci Guye Fawkese

V pondělí vpodvečer se zdálo, že internetoví aktivisté přes noc rozpoutají kybernetický Armagedon, ze kterého se svět jen tak nevzpamatuje...

Anonymous bojují o své logo

Takzvaní hacktivisté se mstí francouzskému obchodníkovi, který si údajně přivlastnil jejich logo.

Anonymous napadli výrobce bezpilotních letounů

Staneme se oběťmi paradoxu falešně pozitivních výsledků, budeme-li pod kontrolou inteligentního sledovacího systému INDECT?

ODS, TOP 09, KSČM i ČSSD byly sestřeleny

Hnutí Anonymous v sobotu dopoledne zahájilo nejrozsáhlejší kybernetické útoky v dějinách Česka. Cíl: webové stránky politických stran.

Bojí se strany sobotního útoku Anonymous?

Maska Guy Fawkes, anglického katolíka-teroristy ze 17. století se stala ikonou hnutí Anonymous.

ČESKÁ POZICE zjistila, jak se politické strany připravují na údajně nejrozsáhlejší kybernetické protesty v dějinách ČR.

Anonymous to shut Czech political parties’ sites during Occupy Prague protest

A screen shot from the ‘Operation Extinction’ video

Hacktivists say all top Czech politicans are either corrupt or tolerate graft, and only give voters the illusion of democracy

Kalousek: Na zabezpečení svého webu nemám peníze

Jsi idiot, zpívaly osobní internetové stránky Miroslava Kalouska. Právní kroky proti hackerům zatím ministr financí nezvažuje.

Anonymous připravují útok na parlamentní strany

Operace Zánik se má stát největším kyberprotestem v dějinách „českého“ internetu.

Occupy Prague: Budeme si muset říct, zda kapitalismus v této formě vůbec chceme

Politici se musejí zodpovídat za to, co dělají, a ne lidem ukazovat prostředníček, je přesvědčen Jan Cemper, koordinátor hnutí Skutečná demokracie teď, které pod štítkem Occupy Prague na konci dubna na pražském Klárově vybuduje stanové městečko, kde bude

Co udělat, aby se systém nezhroutil a nezřítil třeba do občanské války? Hovoří o tom spoluzakladatel hnutí, které chce v dubnu „obsadit“ pražský Klárov.