Amnesty International

Pouze sociální opatření náboženský extremismus neodstraní

Sam Harris, Maajid Nawaz, Islam and the Future of Tolerance: A Dialogue.

Jsou radikální muslimové opravdu v menšině? Jak malá je tato menšina? Zastává umírněná většina liberální hodnoty? Kdo je vlastně onen často vzývaný „umírněný“ muslim? A je islám mírumilovné náboženství, které bylo „uneseno“ teroristy?

Venezuelské protesty: Nebude-li dialog, násilí poroste

Opoziční demonstranti se střetli s policejními silami v hlavním městě Venezuely Caracasu i 2. dubna. Od poloviny února do současnosti přišlo během protivládních demonstrací o život minimálně 39 lidí.

Prezident Nicolás Maduro vyzval k mírovému řešení krize ve své zemi. Opomněl však zatýkání, mučení a porušování lidských práv členů opozice.

Ázerbájdžán: Kaviárová diplomacie českých volebních pozorovatelů

Exposlankyně Čurdová a další čeští politici při své misi neshledali na zvolení Ilhama Alijeva nic nezávadného. Byly tedy volby v pořádku?

V západních demokraciích řádí cenzura. Z 99 procent je neviditelná.

Nejmocnějším zdrojem autocenzury jsou levicoví liberálové. Ti, kdo zveřejňují nepohodlné pravdy, jsou umlčováni společenským ostrakismem.

Bývalý vojenský prokurátor z Guantánama sepsal petici za uzavření věznice

Plukovník ve výslužbě Morris Davis apeluje na prezidenta Obamu, aby vyslyšel hladovkáře a splnil slib o uzavření sporného vězení.

Zátah na německé think-tanky v Rusku. Mstí se Putin za Kypr?

Ruské úřady provedly razii v pobočkách nadací Konrada Adenauera i Friedricha Eberta. Smráká se nad osou Berlín-Moskva kvůli neshodě o Kypru?

Dan Macek 1.4.2013

Mučit, nebo nemučit?

Státem posvěcené mučení bylo dlouho považováno za vyřešené téma. Přesto se stalo znovu předmětem diskusí. Je to skutečně tak velké zlo?

Přejmenujte Amnesty na Arresty International! Inu, proč ne?

Polemika: „Nemohu se zbavit dojmu, že Roman Joch se snaží za každou cenu obhajovat nedotknutelnost těch, kteří jsou u moci.“

Kaddáfí je mrtev, ať žije... Kdo?

Na snímku by měl být Muammar Kaddáfí, jehož ve čtvrtek 20. října povstalci dopadli v Syrtě.

Stále platí, že plukovník zanechal Libyi v chaosu a bez struktur, jež by umožnily rychlý přechod k funkčnímu, snad i demokratickému státu.

Pavel Pokorný 21.10.2011

Přejmenujte Amnesty na Arresty International!

Kdysi úctyhodná organizace zastávající se politických vězňů je naprosto zdiskreditovaná, ideologicky zradikalizovaná a zdegenerovaná.

Roman Joch 20.10.2011

Czech arms exports to Yemen, Libya under Amnesty attack

Foreign Minister Karel Schwarzenberg (wearing a scarf comprised of the Libyan national colors) arrives on a fact finding and humanitarian mission to the rebels

The Czech Republic has been singled out by Amnesty International for arms exports to oppressive regimes in Libya and Yemen

Chris Johnstone 19.10.2011

Amnesty Int’l presses Czechs on ‘ethical accounting’

The Czech branch of Amnesty International is stepping up the pressure on the government to support ethical business accounting

Death penalty has qualified support

Almost two-thirds of  Czechs favor reintroducing the death penalty, but many would like to see judicial reforms first.