Amazon

Politický režim se změnil. Pohrdání člověkem nikoliv.

Může fungovat stát, jehož politická elita opovrhuje voličem, který si zase vybírá z nabídky politiků, ač si je často spojuje se zločinem?

Jak se kradou bitcoiny

Digitální měna skýtá kromě více možností než měna tradiční také velké množství neočekávaných úskalí, píše Vladimír Meier.

Internetový obchod s drogami: Hrozí válka kyberdealerů?

Virtuální tržiště Atlantis aktuálně nabízí 2644 druhů drog. Konkurence největší skryté internetové službě Silk Road sílí.

Zázračný Apple a keltský tygr: Obyčejní darebáci?

Dva hospodářské zázraky – počítačový gigant a Irsko – čelí kritice kvůli daňovým únikům.

„Rudý Danny“ Cohn-Bendit kope v Bruselu za Wall Street

Někdejší studentský revolucionář dopochodoval institucemi až k lobbingu v Evropské unii za americké internetové korporace.

Dan Macek 12.4.2013

Stává se internet den ode dne uzavřenější?

Nikoli budoucnost, ale už přítomnost internetu: Šifrovat by se měl naučit každý. I ten, kdo si myslí, že nemá co skrývat.

Budoucnost obchodování: Zaplať, kolik chceš!

Internetový projekt The Humble eBook Bundle vydělal spisovatelům více než milion dolarů.  

Vědci se „nabourali“ do mozku. A dostali se k PINu.

Čtení myšlenek pokročilo. Přístroje by v budoucnu mohly snadno odhalit nejen naše hesla, ale i politické a sexuální preference.

Kterak americký novinář o svůj digitální život přišel

Hackeři vymazali Matu Honanovi všechna data. Stačilo zavolat na technickou podporu Amazonu a Applu a požádat o nová hesla.

Víte, co si čte vaše čtečka?

Recept na perfektní knihu je na cestě. Koncerny jako Amazon, Google a Apple začaly analyzovat čtecí návyky svých zákazníků.

Stane se z internetu nástroj ke kontrole lidí?

Skončila doba, kdy byl internet na hraní. Neustále narůstá zájem státních institucí o údaje uživatelů internetových společností.

Petr Pietraš 17.5.2012

Jak uniknout mainstreamovým žebříčkům?

Díky internetu budoucnost patří trhům s produkty, jež se nikdy nedostaly do první desítky žebříčků prodeje. A zisk z nich může být i vyšší.

Petr Pietraš 19.3.2012

Kdo zabije SMS

Hrobařem placených SMS budou webové aplikace pro posílání zpráv z chytrých telefonů zdarma. Jak budou reagovat mobilní operátoři?

Blíží se konec svobodného internetu?

Washington si brousí zuby na webové stránky porušující autorské zákony. Svět se bouří, některé firmy dokonce hrozí dočasným vypnutím služeb.

Jak uspět v digitálním věku

Šanci přežít mají jen ty firmy, které se dokážou přizpůsobit deseti novým pravidlům, píše americký internetový guru Jeff Jarvis.

Petr Pietraš 17.1.2012