Akce D.O.S.T.

Je homosexualita nechutnost? Podle českého bulváru ano.

V mainstreamu se nadále objevují explicitní homofobní postoje. To je důvod, proč třeba akce typu Prague Pride mají smysl.

Proč se klausovci ocitli bez Klause

Janě Bobošíkové cosi uniklo: Jít do voleb jako superlídr kandidátky hemžící se podivnými esy by si troufl jen dobrodruh, ne velký kalkulant.

Švédské akademické „buzny“ v průvodu hrdosti

Pod vlajkou Karolinska Institutet pochodovalo o víkendu 50 lidí.

Homosexuálové elitní výzkumné organizace Karolinska Institutet ve Stockholmu založili spolek Queerolinska. Prošlo by to v Česku?

Konec nevinnosti britského euroskeptika?

Britští novináři vypátrali, že šéf strany UKIP Nigel Farage má tajnou firmu v daňovém ráji.

Ondřej Koutník 22.6.2013

Ladislav Bátora usiluje o maďarské občanství: Češi, připravili jste mě o všechno

Nejznámější státní úředník Česka chce získat druhé občanství. K emigraci se prý ale nechystá.

Nigel Farage: Klause bych v eurovolbách přijel podpořit

Šéf britské euroskeptické strany UKIP hovoří v rozhovoru s ČESKOU POZICÍ mimo jiné o věhlasu prezidenta Václava Klause.

Zavelí-li Klaus „Na Brusel!“, začnou se dít věci

Úvahy o kandidatuře Václava Klause do Evropského parlamentu budí rozruch mezi jeho příznivci i odpůrci.

Koaliční sekyra opět vykopána: Bátora versus Schwarzenberg

V důsledku facebookových výroků předsedy Akce D.O.S.T. a ředitele personálního odboru ministerstva školství Ladislava Bátory o ministru zahraničí Karlu Schwazenbergovi není ani vyloučena vládní krize.

Dle ministra financí Kalouska není možné, aby státní úředník beztrestně urážel člena vlády, a nemíní o tom diskutovat ve vládní koalici.

Šachová partie politických králů: Kalouska a Klause

Není od věci zamyšlení, jaké politické šachy začali hrát dva tuzemští velmistři: Miroslav Kalousek a Václav Klaus. Ministr školství Josef Dobeš  či jeho personalista Ladislav Bátora by pak byli jen pěšáky promyšlené hry...

Ostré výroky na Bátorovu adresu mohou být taktikou, jak co nejvíce ušpinit potenciální novou stranu. Prostor pro její vznik v Česku určitě je.

Zavržení Ladislava Bátory

Tohle je zatím moje největší novinová fotka, říká Ladislav Bátora, když si prohlíží list The Prague Post, na jehož titulce se skví jeho coming-out.

Někdejší vysoký úředník ministra školství, předseda Akce D.O.S.T. a druhdy hrdý Čech hodlá změnit státní občanství. Jaké to asi bude?

Kalousek padá do jámy, kterou kopal Bátorovi

Nikdy nikdo neprokázal, že Ladislav Bátora zastával rasistické postoje, navzdory tomu o něm vedení TOP 09 tuto pomluvu šířilo.

Michal Semín 15.7.2012

Že by definitivní tečka za „bátoriádou“?

Kontroverzní Ladislav Bátora, jenž kandidoval za Národní stranu, se má údajně od 1. dubna ujnout role poradce na MŠMT. Proti jeho angažování se poprvé postavili i čeští akademici.

Kontroverzní úředník Ladislav Bátora rezignuje na post předsedy Akce D.O.S.T. a skončí i jako poradce ministra školství Josefa Dobeše.

Proč Akce D.O.S.T. odmítla blíže spolupracovat s Holešovskou výzvou

Akce D.O.S.T.za jedinou možnou cestu k obrodě společnosti nepovažuje revoluci jako Holešovská výzva, ale spíš kontrarevoluci spojenou s návratem k tradičním morálním a sociálním vzorcům chování.

Podle Michala Semína odstranění současných mocenských struktur neposkytuje záruku, že jejich náhrada umožní důstojnější život.

Michal Semín 2.4.2012

Kdo sjednotí „Klausovce“?

Přeseda Akce D.O.S.T. Michal Semín (uprostřed) se s nikým o podporu Václava Klause nechce přetahovat, ale ví, že ji jeho hnutí má. Suverentia Jany Bobošíkové prezidentovu podporu neočekává, ale nebránila by se jí.

Akce D.O.S.T. chce být mostem pro spolupráci konzervativních subjektů, Suverenita by je ráda integrovala pod jedno „IČO“.

Divided they stand: Can upstart Czech right parties unite?

Přeseda Akce D.O.S.T. Michal Semín (uprostřed) se s nikým o podporu Václava Klause nechce přetahovat, ale ví, že ji jeho hnutí má. Suverentia Jany Bobošíkové prezidentovu podporu neočekává, ale nebránila by se jí.

Civic group D.O.S.T. hopes to acts as a bridge for conservative group; Sovereignty wants them to unite under one banner