Diskuse k článku

Africký uprchlík na cestě do Evropy aneb Smrt na konci cesty

Tragédie u italského ostrova Lampedusa, při níž zahynulo více než sto lidí, ještě více rozvíří debatu, jak se vypořádat s migrací Afričanů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Martins

Článek hraje na city, ale
Článek hraje na city, ale nenastiňuje vůbec žádné řešení, pokud autor nemyslí skutečně vážně (řečnickou?) otázku "Nezaslouží si uprchlíci z afrického kontinentu respekt a bezvýhradnou podporu už jen proto, že se vydali na nebezpečnou cestu s maximálním osobním rizikem a bez jakékoliv záruky, že toto jejich putování bude mít šťastný konec?" Pokud ano, tak bych prosil o vysvětlení, zda tím autor míní, že bychom měli poskytnout možnost bydlet v EU každému, komu se podaří do EU proniknout?A zda něco takového pokládá za "řešení." (Ano, hned poté položím otázku, jak hodlá autor reagovat na to, že liberální legalizování pobytů ilegálních ekonomických běženců, okamžitě vyvolá další a mnohem mohutnější imigrační vlnu).
0/0
14.10.2013 13:37
Foto

P16a97v68e58l 17M52i61c73h82a41l 9863135683

Denní pensum násilně mrtvých v Africe neznám
V koloniích to možná bylo lepší, ale nejsem si jist. Život tam je rizikový, nejen na našich silnicích jsou útočníci i lidé vabang (sebevrazi). Obecně platí, že utíkají spíše movitější za ještě lepším, režimi afrických náčelníků se mi nelíbí, a jistě jsou horší než přímá vláda našeho prezidenta. Chuďas utíká tak do postele. Stejně platí, že vyjma excesů je člověku lépe tam, kde je doma. Jako evropan se ovšem stydím, že čest našich zbraní není lépe ošetřena, ale naše invaze by asi dopadla jako Mussoliniho, obsadit můžeme, nabídnout nemáme co, ani do našeho parlamentu, vlády. Je údělem mužů prožívat bezmocnost. A zřejmě i vinu, neb byl možná čas, kdy se dalo tamním něčím civilizovanějším prospět. Ale civilizace je tenká slupka a na rozdíl od života na zemském povrchu notně potrhaná. Kdysi Jižní Afrika byla snad ukázkou kulturního života i pro černý kontinent, nevydržela, a pokud fungovala, tak brzy jen silou zbraní. Jako afričan bych nejspíše také migroval, ale do afriky, úspěch je jízda po dálnici v protisměru. Trik televize ukazující nedostupné má svou temnou polaritu, dno moře. Je-li náš prezident tak odvážným a bezprecedentním mužem, může tam cestovat, Rusnokovi ale raději bez dcer. Třeba na něj junta dá, třeba je zlá jen svou izolovaností. A ať se vrátí či nikoliv, k jeho pomníku donesu květy, co  projev vážnosti k muži. Jinak balonky a větry pouštěné na profláklá témata mne nutí spíše k opaku.
0/0
5.10.2013 19:27
Foto

Vit.Kucik

Ano, to odpovídá všemu, co jsem se dosud...
... o daném problému sám vím z italských zdrojů i osobních svědectví. Také je na místě poslední poznámka - je jasný rozdíl i mezi italským a českým vnímáním tragédie. Zatímco v Čechách, kde je podobný typ imigrace prakticky nulový, jsem zaznamenal jen krátké agenturní zprávy a stupidní komentáře pod nimi. V Itálii, léta zkoušené desetitisíci přistěhovalci, premiér hovoří o národním smutku a obětech jako o "italských občanech", ve školách spontánně drželi minutu ticha, potápěči vyzvedávají těla a helikoptéry krouží nad bouřícím mořem ve snaze prevenovat další tragedie. Ten problém není italský, je evropský. A není technický, či ekonomický, ... je politický, etický a filosofický. 
0/0
5.10.2013 14:27
Foto

Ctirad Bednář

Před revolucí tady žádný rasismus nebyl.
Jeho prudký nárůst mezi jednoduššími spoluobčany vyvolaly stupidní neomarxistické teorie uváděné do praxe politiky a publicisty jako pan Čuřík. Inteligentní člověk samozřejmě ví, že ti černí ubožáci za nic nemohou a že naši civilizaci je třeba bránit nikoliv nenávistí vůči nim, ale odstavením celé té pseudohumanistické, pravdoláskařské kulturní fronty od moci. Nebude to lehké, protože zalezli už do všech politických stran a všech mainstreamových médií. Dost dobrá rada je dělat vždy opak toho, co nám doporučují.
0/0
5.10.2013 9:43
Foto

Kecálek

Slohové cvičení na téma demagogie
Začnu od konce - autor Evropanům (a zvláště Čechům) preventivně přiděluje módní dehonestující multikulturní nálepky - "rasismus a xenofobie". Je pekné vidět, že "novinářem" dnes může být takový nevzdělanec, který ani netuší, co znamenají cizí slova, která používá. V případě odporu Evropanů k rostoucímu počtu ekonomických kulturně, sociálně atd. odlišných imigrantů nejde o rasismus (odpor k odlišné rase) ani o xenofobii (strach z neznámého), ale o obyčejný pud sebezáchovy. Autor sepsal tklivý příběh popisující úskalí cesty chudáka ze Somálska do bohaté Evropy a završil ho "morálním apelem" - že když už všechny ty překážky překonal, má právo tu zůstat. Obdobný argument bychom mohli použít u zloděje - který když už se tedy tolik snažil vloupat se někam, tak si zaslouží, aby mu kořist zůstala. Celý problém těchto multikulturních demagogů ohánějících se lidskými a sociálními právy je v tom, že vůbec nevědí o čem mluví. Přidělují práva (lidská a sociální) automaticky "těm ostatním" a na evropské obyvatelstvo tak nějak zapomínají. Jenže ... společnost může existovat, pouze jsou-li práva a povinnosti v rovnováze. Argumentace demagogů, jako je Čuřík, je v konečném důsledku pro stabilitu společnosti a euroatlantské civilizace stejně ničivá, jako zločinné ideologie nacismus, apartheid či komunismus - přiřknu-li určité skupině lidí pouze práva a žádné povinnosti, pak jinou skupinu lidí musím o práva připravit a nechat jim jen povinnosti. Gratuluji Čuříkovi a ostatním sociálinženýrům, že tak hrdě pokračuji v díle velikánů typu Stalina, Hitlera, Mao Ce Tunga či Pol Pota.
0/0
5.10.2013 7:53
Foto

Skipper

To se nedá ani dočíst.
To se nedá ani dočíst. Především migranti ze Somálska v Evropě patří k nejhorším, pokud jde o možnou integraci do Evropské kultury.Vyznačují se nejvyšší natalitou a evropské kltury a zvyků.Ve skandinávských zemích somálci znásilňují skandinávské ženy a připotouchlí multikulti politici doporučují ženám, aby nechodily oblékáné tak evropsky, chudáka černouška to potom svádí....Afričanů je několik stovek milionů a kdyby se sem rozhodla odejít jenom desetina, znamenal by to naprostý kolaps Evropy.Naopak evropskou hranici je třeba  začít konečně pořádně hlídat, ke škodě lidí jako třeba Čuřík..Jak je vůbec možné, že taková kocábka propluje do teritoriálních vod, bez povšimnutí pobřežní stráže? Mně by zajímalo jestli ti novináři co propagují multikulti zničení Evropy opravdu takoví idioti, nebo jestli jim jde bokem bakšiš od Sorrose za splnění úkolu a vykázání činnosti.
0/0
5.10.2013 0:47