Diskuse k článku

A co místo kvót pro ženy dát raději šanci svobodě?

Návrh, aby velké firmy měly povinně ve vedení minimálně 40 procent žen, je trapný z mnoha důvodů. V Romanu Jochovi vyvolává mnoho otázek.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

...znevýhodněná výchovou dětí má být žena...
To, že je výchova dětí něco znevýhodňujícího tvrdí jen 3 % žen - ty, co jdou raději dělat kariéru, než by se věnovaly svým vlastním dětem.Ujišťuji Vás, že drtivá většina žen si možnosti zůstat s batolaty doma - a nechat se při tom podporovat manželem - považuje. 
0/0
18.11.2012 10:06
Foto

D58a52v74i80d 52N11e44u14w50i31r16t51h 6135587290

Pokud bychom dovedli vaši
Pokud bychom dovedli vaši logiku do důsledku, pak 97 % mužů, co si nebere rodičovskou, tím tvrdí, že kariéra je pro ně důlěžitější než výchova vlastního dítěte, které si pořídili. Doufám, že uznáte, že to je blbost. Muži si rodičovskou dovolenou neberou z mnoha důvodů, o nichž se můžeme jen dohadovat, podle průzkumů ale spousta o této možnosti ani neví nebo ani neuvažuje, případně má zkušenost s tím, jak zaměstnavatelé u nás zacházejí s pracujícími matkami nebo manželku prostě elegantním způsobem v práci "odstavili", čili manželka není v důsledku dostatečně finančně zajištěná a otec nemá na výběr, než jít pracovat. Stát nenabízí dostatek jeslí, firmy neznají praktiky firemních jeslí. Takže na vině je osvěta a manýry v soukromém sektoru, oboje způsobené absencí jakékoliv rozumné rodinné politiky státu.K vašemu ujištění - to je jen váš dojem, nemá to žádnou výpovědní hodnotu. Pravděpodobnější je, že ženy si - stejně jako muži - považují možnosti využít svůj potenciál (svojí SVOBODU), která jim ale společností není dána ve stejné míře, jako mužům. Společnost je nastavená tak, že firmy u nás běžně propagují své produkty (ne kondomy, ne sexuální pomůcky, ale stavebniny, technologie, půjčky, vysoké školy apod.) s fotkami nahých nebo polonahých žen, to není fakticky rovné prostředí pro muže a ženy.
0/0
18.11.2012 11:20