Americké prezidentské volby: Devadesátá léta a svěží vítr Bill Clinton

Bill Clinton v průběhu své druhé prezidentské kampaně v srpnu 1996.

Na začátku devadesátých let se svět změnil. Padl Sovětský svaz, po krátké válce USA zahnaly zpět do Bagdádu agresivního Saddáma Husajna, americká hegemonie ve světě se zdála nezpochybnitelná. Navzdory tomu museli vládnoucí republikáni po dlouhých letech vyklidit pozice. Voliči totiž slyšeli na mládí a dravost demokrata Billa Clintona.

David Lancz 24.10.2020

DEBATA Jana Macháčka: Každý je na internetu odpovědný za svůj obsah

Američtí zákonodárci slibují rozdělit technologické giganty v duchu tradic americké antimonopolní politiky. Spolupracovník LN Jan Macháček se ptá: Není správnější prohlásit firmy, jako je Google, Facebook a Twitter, za vydavatele zodpovědné za šíření svého obsahu stejně jako běžná média?

Jan Macháček 22.10.2020

Celoplošné testování za dva týdny není reálné. Pomůže pilotní projekt

„Celoplošné testování obyvatel je jedním ze tří pilířů boje proti pandemii koronaviru. „Jde o to v krátké době otestovat velkou část společnosti a identifikovat lidi, kteří jsou covid-19 pozitivní, a rizikové osoby,“ říká v rozhovoru Petr Šonka, předseda Sdružení praktických lékařů.

Pocity puberťačky, která si je najednou cizí

Nemusí psát anglicky, ani se ukazovat, přesto jsou knihy autora pod pseudonymem Elena Ferrante úspěšné po celém světě. Nejnovějším důkazem je další neapolský román Prolhaný život dospělých.

Film Havel: Havel příklad, ne symbol aneb Je možné se rouhat Havlovi?

Viktor Dvořák si ve filmu Havel zahrál roli Václava Havla.

Je dobře, že se zastánci Václava Havla ozvali, i že film Havel vznikl, protože je nutné uchránit Havla od nabalzamování a blahořečení na cestě ke svatořečení, a zde je zase jak soli třeba české skepse a pochechtávání. Na reakci Pár slov: Havel nebyl slaboch, ale symbol silné rovné páteře na nový film Havel zareagoval Jan Schneider.

Jan Schneider 24.10.2020

S toaletním papírem proti viru!

Na bílé nálepce z Drážďan je napsáno, že toaletní papír pomáhá proti koroně....

Drážďanská anarchistická sít DDSOLI zřejmě chce lidem sdělit, že než čekat na nařízení vlády, raději se zaměřit na drobnosti, například více dbát na osobní hygienu. Na bílé nálepce z Drážďan ze srpna je napsáno, že toaletní papír pomáhá proti koroně. Modrá nálepka zase hlásá, že solidarita znamená něco dělat sám, než čekat na řešení.

István Léko 23.10.2020

Finanční záhady bankovnictví

Splnily devizové intervence ČNB svůj účel?

Nejhorším důsledkem koronavirové krize bude astronomické zadlužení českého státu. Všichni stojí s nastavenou dlaní – státe plať! Je to jedna z katastrof, jež v poslední době postihly naši zemi. Povodně, sucha, kůrovce, hraboše a nyní zadlužení budou splácet ještě naši potomci. Lze se proto obávat, že líp nebude. Píše Václav Makrlík.