Internet nepřinesl svobodu, ale závislost

Internet a síťová neutralita.

Francouzský novinář Bruno Patino se ve své knize La civilisation du poisson rouge: Petit traité sur le marché de l’attention (Civilizace červené rybičky. Krátké zamyšlení o trhu s pozorností) zabývá dopadem internetu a sociálních sítí na člověka a na příští generace, jež jsou neustále připojené k internetu a zahleděné do smartphonů.

Jak legitimizovat projevy extremistů

Na článek Václava Makrlíka Českými dějinami se line střet tuzemského a cizího práva zareagoval europoslanec a místopředseda KDU-ČSL Tomáš Zdechovský. Podle něho se Václav Makrlík ve své obhajobě Andreje Babiše dopouští řady zjevných manipulací až vyložených nepravd.

AlphaZero: Revoluce šachového programu a nástup umělé inteligence

Společnost Deep Mind před dvěma roky vyvinula program AlphaZero nikoli kvůli rozvoji šachů, ale umělé inteligence na základě samoučících se neuronových sítí. Uvědomí si umělá inteligence sama sebe, nebo to je jen strašidlo sci-fi spisovatelů a některých vědců?

Evropská unie jako koronavirus – struktura na pomezí života

Koronavirová krize potvrzuje, že bez reforem se Evropská unie nestane globálním politickým hráčem. Reformní elán je ale v Bruselu stejné nedostatkové zboží jako ochranné roušky.

Petr Pietraš 28.3.2020

Studium v zahraničí otvírá trh práce i mimo Českou republiku

Lukáš Heřmánek, projekt Education.cz.

„Studujete-li v zahraničí, už nepřemýšlíte tak, že trh práce je pro vás omezený na města v Česku a okolí. Můžete si vybrat práci kdekoliv a odnesete si cennou dovednost zejména pro zaměstnavatele: umíte se přizpůsobit prostředí v cizí zemi a komunikovat s lidmi různých kultur,“ říká v rozhovoru Lukáš Heřmánek z projektu Education.cz.

Rychlé šíření nákazy koronavirem vede k těžšímu průběhu nemoci

Rouška (ilustrační foto)

Zpomalit šíření epidemie koronaviru lze dvěma způsoby: buď se nakazí 60 až 70 procent populace, čímž vir bude slábnout, ztratí na agresivitě, tedy zvykneme si na něj – nebo jej zpomalí karanténní opatření nařízená vládou, jejichž cílem je udržet situaci pod kontrolou, aby nezkolaboval zdravotnický systém stejně jako v severní Itálii.

Proč čeští pendleři nepracují v našich sociálních službách

Celní správa, hasiči a policisté začali od pondělka 9.3. kontroloval na státní...

Jaká je politická odpovědnost politiků za zdraví našich občanů, když umožnili výjimku pro pendlery? Zdůvodnění, že mají rodiny a musejí vydělávat, je liché. Proč nemohou pracovat v našich sociálních službách a starat se o naše seniory či postižené občany, mají-li nedostatek personálu? Dle Aleny Vitáskové, protože jim platíme almužnu.