Antigenní testy jsou rychlé a v mnohém jednodušší než PCR testování

Ivan Hirsch, virolog, Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy

„Klasický test PCR je z dnešního hlediska považován za zlatý standard. Je spolehlivý, velmi citlivý, nicméně i mírně těžkopádný. Funguje velice dobře, je obrovsky citlivý a spolehlivý, avšak také relativně pracný, je třeba vysoce proškolený personál,“ říká v rozhovoru virolog Ivan Hirsch z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy.

Americké prezidentské volby: Devadesátá léta a svěží vítr Bill Clinton

Na začátku devadesátých let se svět změnil. Padl Sovětský svaz, po krátké válce USA zahnaly zpět do Bagdádu agresivního Saddáma Husajna, americká hegemonie ve světě se zdála nezpochybnitelná. Navzdory tomu museli vládnoucí republikáni po dlouhých letech vyklidit pozice. Voliči totiž slyšeli na mládí a dravost demokrata Billa Clintona.

David Lancz 24.10.2020

S toaletním papírem proti viru!

Drážďanská anarchistická sít DDSOLI zřejmě chce lidem sdělit, že než čekat na nařízení vlády, raději se zaměřit na drobnosti, například více dbát na osobní hygienu. Na bílé nálepce z Drážďan ze srpna je napsáno, že toaletní papír pomáhá proti koroně. Modrá nálepka zase hlásá, že solidarita znamená něco dělat sám, než čekat na řešení.

István Léko 23.10.2020

Finanční záhady bankovnictví

Nejhorším důsledkem koronavirové krize bude astronomické zadlužení českého státu. Všichni stojí s nastavenou dlaní – státe plať!

Koronavirus oživuje zájem Čechů o zabezpečení životním pojištěním

Odběrové místo ve Zlíně.

Koronavirová pandemie ohrožuje finanční stabilitu nemocných a jejich rodin, a proto se Češi začínají stále více obávat finančních důsledků onemocnění nebo trvalých následků. Pomoci může životní pojištění, případně jeho doplňky, díky nimž může nemocný či rodič, který zůstal s dítětem doma, od pojišťovny dostávat sjednané denní dávky.

Dvě výročí hudebního génia Johna Lennona, multimilionářského pokrytce

John Lennon

Fenomén Johna Lennona letos slaví dvojité kulatiny. Kult okolo osoby geniálního muzikanta si však v mnohém odporuje. V pátek 9. října tomu bylo 80 let, co přišel na svět, v prosinci tomu bude 40 let, co z něj odešel. Pro mnohé jedna z nejinspirativnějších osobností 20. století. Co všechno se skrývá v jeho uctívání? Píše Rani Tolimat.

Rani Tolimat 25.10.2020

Film Havel: Havel příklad, ne symbol aneb Je možné se rouhat Havlovi?

Viktor Dvořák si ve filmu Havel zahrál roli Václava Havla.

Je dobře, že se zastánci Václava Havla ozvali, i že film Havel vznikl, protože je nutné uchránit Havla od nabalzamování a blahořečení na cestě ke svatořečení, a zde je zase jak soli třeba české skepse a pochechtávání. Na reakci Pár slov: Havel nebyl slaboch, ale symbol silné rovné páteře na nový film Havel zareagoval Jan Schneider.

Jan Schneider 24.10.2020

Fórum

Škola musí děti bavit. O výuce je třeba přemýšlet

Jan Grulich, vítěz ankety Ředitel roku.

„Co dnes děti potřebují víc, než umět pracovat s informacemi? Denně se jich na ně valí tolik, co na nás, když jsme byli malí, za rok. Potřebují se v nich vyznat. Pouze nad tím přemýšlet a nebát se změny,“ říká v rozhovoru letošní vítěz ankety Ředitel roku Jan Grulich, který ve vesničce Dobřany v Orlických horách vede základní školu.

Lucie Fialová 20.10.2020

Vybrané komentáře