Dva úkoly nové moci

Vratislav Mynář zveřejnil video, které má dokazovat, že prezident Miloš Zeman...

Je nutné počítat i s tím, že zdravotní stav pana prezidenta jeho samotného přiměje k tomu, aby odstoupil. To si nikdo z nás, kteří Miloše Zemana známe po desetiletí, nepřejeme, ale může nastat situace, že nás, i pana prezidenta, zaskočí vývoj jeho nemoci. Je povinností vládní většiny zabránit vládní krizi.

Omluva panu Ivanu Langerovi

Ivan Langer byl v minulosti místopředseda Poslanecké sněmovny, ministr vnitra...

Omlouváme se panu MUDr. Mgr. Ivanu Langerovi za to, že server Česká pozice uveřejnil dne 22.10.2013 v článku pod titulkem „Příběh kmotra: Neúplný obrázek o divoké éře polistopadové republiky“ citaci následujícího znění: „Trochu jsem čekal, že někteří politici budou více vypíchnuti. Protože vím, že například s tím „Íčkem“ (Ivan Langer – pozn. red.) se třeba i scházel. Byla o tom ve filmu jen nepatrná zmínka.“ To však není pravda. Pan Ivan Langer se s Františkem Mrázkem nescházel. MAFRA, a.s.“

26.10.2021

Inflace v zajímavých časech

ilustrační snímek

Může za inflaci Babiš, Česká národní banka, anebo jsme inflaci prostě dovezli v cenách materiálů? Pokud se přikloníme ke třetí možnosti, je to vina spíše Putinova škrcení dodávek plynu, anebo jde o dodávky čipů? A co s inflací lze či nelze dělat? Jsme svědky nabídkové i poptávkové inflace současně.

Pavel Kohout 26.10.2021

Vakcína z Macronovy laboratoře

Francouzský prezident Emmanuel Macron (16. září 2021)

Z příchodu hnutí woke a probuzených do Evropy překvapivě nejsou nadšeni někteří západní politici. Francouzská vláda import této ideologie z USA nedávno označila za nebezpečný, proto pod křídly ministerstva školství zřídila mozkový trust s názvem Le Laboratoire de la République, který má za cíl radikálním progresivistům čelit.

István Léko 26.10.2021

Na post šéfa justice se neženu

Petr Fiala a Pavel Blažek v roce 2020.

Patří k těžkým vahám uvnitř ODS. A to nejen díky tomu, že má blízko k jejímu předsedovi Petru Fialovi. Spolu s Markem Bendou se o něm hovoří jako o jednom z možných adeptů na post nového ministra spravedlnosti. Pavel Blažek se těší pověsti šedé eminence uvnitř strany a vlivného justičního hráče. Jaké jsou jeho představy o justici, přiblížil v rozhovoru.

Martin Shabu 25.10.2021

Fórum

Prohra multikulturalismu: Výhra Italů na mistrovství Evropy ve fotbale

Finále Euro 2020, Itálie - Anglie: evropští šampioni slaví.

Evropský šampionát ve fotbale poprvé v historii téměř ovládla nekompromisní ideologie sociálního a politického hnutí Black Lives Matter a propaganda ochránců sexuálních menšin známá jako LGBTQ+. Skutečnost, že italský trenér Roberto Mancini do svého týmu nenominoval žádného hráče nebílé pleti, lidé na sociálních sítích kritizovali.

Vybrané komentáře