Pátek 19. dubna 2024, svátek má Rostislav
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Větší pravomoci NKÚ nezatrhli senátoři ČSSD, nýbrž ODS. Dávala Karolína Peake pozor?

Vliv premiéra Petra Nečase na hlasování v Senátu je značně omezený a obsah koaliční smlouvy některé senátory za ODS nijak nezavazuje.

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
KV
Kdo vidí do hlavy těm zázrakům
co jsme si zvolili do parlamentu?  Ve Sněmovně návrh ústavního zákona uspěl, protože spoustu zainteresovaných potěšila myšlenka, že když se  NKÚ bude hroutit pod návalem tisíců dalších kontrolních míst, zmenší se pravděpodobnost kontrol u nich. V Senátu sedí hodně senátorů ukotvených v samosprávě a těm zase vadí možnost kontroly a správně předpokládají, že by se kontroly zaměřily raději na ně, než na státní správu.Vlastně je to jedno, teprve až se bude ze závěrů NKÚ vyvozovat závěry vedoucí k odstranění lidí neschopných hospodařit s veřejnými prostředky, bude NKÚ potřeba. Zatím je v kostýmu psa co štěká, ale nekouše, teď navíc hrozí až tam koalice nasadí svého člověka, že bude i vrtět ocáskem.   
0 0
možnosti
S

Selinux

6. 2. 2013 21:48
samotného mne to překvapuje
ale v tomto případě s vámi víceméně  souhlasím, i kdyby nakrásně NKÚ neměl (alespoň prozatím) pravomoc sankcí, už jenom fakt, že má právo je víc než nic, takto to senátoři  zabili, aby jim nikdo nekoukal do samosprávy, je to humus
0 0
možnosti
V

Vladimir1950

6. 2. 2013 16:21
Sankcionovat ..
Ono jde hlavně o to, že nebyl dostatek senátorů. Pokud by dostávali citelné sankce za neúčast, sešlo by se jich patrně víc a možná by to dopadlo jinak..Ale tak mne napadá, pokud by páni senátoři pracovali ve fabrice, zajímalo by mne, jak by za ta"Ačka" dopadli..
0 0
možnosti
VP

V73í50t 34P78á11t67e95k

6. 2. 2013 14:11
Čísla sice sedí, ale rozladění nad hlasováním ČSSD je na místě
alespoň z hlediska toho, kdo čekal že novelu ústavy i zákon opravdu podpoří, zatímco nad ODS "zlomil hůl".Nepíše se mi to s chutí, protože z mnoha jiných důvodů Karolinu Peake nemusím a Vaše články si rád přečtu.S tím hlasováním to přesněji bylo takto:Hlasovalo se nejprve o ústavním zákonu (změně ústavy), kde se při prvním hlasování většina z ČSSD zdržela, 7 bylo pro a 4 proti, při druhém o pozměňovacím návrhu sice 26 pro, ale 14 se zdrželo a ve výsledku 1 hlas ke schválení scházel (zde a zde). Pak o zákonu o finanční kontrole 2x, nejdřív o schválení (zde), návrh nebyl schválen, pak o zamítnutí (zde). Tam byli senátoři za ČSSD vesměs proti a pak to při hlasování o zamítnutí zopakovali (hlasováním pro).  Nicméně když předtím neprošla ústavní novela tak to samo o sobě by možná bylo nějak odůvodnitelné.Ovšem o zdržení se v tak hojném počtu při tom rozhodujícím hlasování o pozměňovacím návrhu si může myslet leckdo leccos.
0 0
možnosti