V sobotu končí Dům knihy

První obchodní dům s knihami v Česku, provozovaný v Praze řetězcem Kanzelsberger, bude mít naposledy otevřeno 26. února.

Pavel Matocha 25.2.2011
Dům knihy na pražském Václavském náměstí podlehl konkurenci nedalekého Paláce Luxor. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dům knihy na pražském Václavském náměstí podlehl konkurenci nedalekého Paláce Luxor. | foto: © ČTKČeská pozice
Dům knihy na pražském Václavském náměstí podlehl konkurenci nedalekého Paláce Luxor.

První obchodní dům s knihami v České republice, který na Václavském náměstí provozovalo knihkupectví Kanzelsberger, tento týden končí. Marketingový ředitel společnosti Zdeněk Fekar ČESKÉ POZICI potvrdil, že v sobotu 26. února bude v Domě knihy otevřeno naposledy.

Několikapatrový obchodní dům s knihami byl vlajkovou knihkupeckého řetězce Kanzelsberger, ale řadu posledních let byl podle informací ČESKÉ POZICE ve ztrátě. Bylo zjevné, že nedokázal konkurovat obchodnímu domu Palác Luxor, který se nachází na opačné straně Václavského náměstí a nabízí větší množství knih.

Luxor také výrazně předběhl Kanzelsbergera ve využívání internetového prodeje. Zatímco pro Luxor je e-shop řadu let důležitou součástí jeho byznys modelu, Kanzelsberger spustí on-line obchod teprve letos na jaře.

Model obchodního domu ale Kanzelsberger neopouští docela. Za několik měsíců chce otevřít menší verzi Domu knihy (například kavárnu či hudebniny v něm už nenajdete) na Jungmannově náměstí v Ehlenově domě.