Pátek 19. dubna 2024, svátek má Rostislav
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Trable s kancléřovou prověrkou? Stínem Mynářovy minulosti je kauza Petrcíle.

Neprůhledné transakce kolem privatizace ostravské Nové huti a Mynářova role v nich mohou vadit Národnímu bezpečnostnímu úřadu.

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Odpad

18. 10. 2013 14:23
podle udaju clanku
Zemanova vlada pozastavila presun 14% akcii nove huti, na manazery, protoze nemeli pozadovane vysledky. na cem se kdo obohatil, na ukor statu, jsem z clanku ponekud nepostreh, jedina linka bylo onech 14% jejichz nevydani bylo zpochybnene a s tim se nasledne obchodovalo. to za jakych okolnosti, byla dohoda udelana, je veci Klauze - ten dohodu udelal, Zeman ji jen vypovedel a Mynar, se nasledne zapojil, do obchodovani se spornymi akciemi (sporne diky Klaousovy). spornost rozhodl soud, v neprospech statu (vysledek spatna prace za Klauze). vydelal na tom celem predevsim Tykac a Kellner (vyslednym prodejem Mittalu), Kellner tajny kamarad Klauze. takze mi neni moc jasne, v cem by mel mit Mynar problem?
0 0
možnosti
Když Hrad potřebuje handlácké informace, nechť handláka živí
Ale jen pro handlácké operace, ne pro další. Principem obchodu je lež, tedy jedna z asi 42 druhů lži, jež srovnal do eristické dialektiky (vyšla česky už v 19.stol.) Schopenhauer. Ne aby učil lidi lhát, ale aby ukázal riziko komunikace. Nic nového, jen to opsal z antiky, kde na umění lhát byla postavena celá jedna filosofická škola již tehdy velmi populární. Raketový úspěch křesťanů je také o tom, že jim představení kladli na srdce "ano je ano", "ne je ne". Podobně lze srovnat reklamy s realitou, nebo nápisy na zboží s jejich obsahem. Aby někoho diskursivní mozek nevaroval, je obvykle připojena i postava připomínající divadelní typ hlupáka navíc v hlupácké grimase. Efekt prostý, zákazník podlehne dojmu, že obchodník je ještě větší hlupák než on sám, a že ho nákupem přelstí. Slovem pitomost, dámy prominou, lze označit každou slevu. Ceny nebo slevy určuje obchod, ne cenový úřad, jak firma ocení, tak prodává, pružně, nahoru, dolu. Ale občan vlastenec a budovatel již tak zpitomělý, že se ještě tetelí pocitem zisku a úspěchu.  Jistě, když se vybere levné, je to fajn, ale není to - vyjma nových Hradních zvyků - zlevněno. Třeba je to naopak zdraženo, neb  dodavatel to přivezl dílem zadarmo, aby nemusel platit za smetiště, dílem za pakatel, neb to v německu zabíralo místo, popř. německé zákaznické sdružení by to prodejci omlátilo o hlavu. A barevný imigrant by svolal  aktivisty a neziskovky, že se stal obětí rasismu. (Granátové jablko, shnilé totálně, nežrala to ani husa a ta si fakt nevybírá, cedí i bláto)
0 0
možnosti