TOP 09 má kuráž, půjde za voliči až do obýváku

Daleko zajímavější by bylo, kdyby se do obývákové předvolební akce zapojili politici, kterým končí mandát. To by byly teprve diskuse.

Host do domu, hůl do ruky. Právě toto přísloví by asi nemělo dostát svého naplnění během originální kampaně TOP 09 pro senátní a krajské volby s názvem Obýváky 2012. O co jde? Jak uvedla středeční MF Dnes, pokud budou mít voliči zájem, budou si moci některé z kandidátů „topky“ pozvat až domů a pohovořit s nimi. Podmínkou je, že debaty v domácnosti by se mělo účastnit alespoň pět lidí a volební tým si předem zájemce o diskusi prověří, aby se případně eliminovalo nebezpečí, že na kandidáta třeba začnou létat hrnce.

Straničtí kandidáti už obdrželi manuál nevšední akce. „Počítáme s tím, že host se sám ujme slova jako první a stručně se představí. Pak by měla začít diskuse. Návštěva by měla optimálně trvat asi hodinu,“ řekl deníku volební manažer Jaroslav Poláček. „Můžeme mít s hostitelem různé názory, ale vždycky se nějak dohodneme. Předpokládám, že se budeme bavit hlavně o našich reformách,“ doufá poslanec a senátorský kandidát Jaroslav Lobkowicz, který se do kampaně hodlá zapojit.

Musíme ocenit, že jde vskutku o zajímavý krok, který u nás ještě žádná politická strana nevyzkoušela (na Slovensku jej otestoval například někdejší ministr vnitra Daniel Lipšic z KDH). A také hodně odvážnou kampaň, uvážíme-li, co se kolem předních politiků této strany v současnosti děje…

Pro voliče by bylo jistě daleko zajímavější, kdyby se jim v obýváku posadil spíše takový ministr financí Miroslav KalousekPro voliče by bylo jistě daleko zajímavější, kdyby se jim v obýváku posadil spíše takový ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) a jal se vysvětlovat například okolnosti nákupu vojenských letadel Casa, který tak hájí. Na druhou stranu to nemůžeme chtít ani po panu ministrovi, ani po občanech – diskuse by to byly jistě peprné a hrozila by oboustranná „fackovačka“.

Otázkou je, jaký přínos pro stranu bude kampaň mít. Pomineme-li fakt, že jde o vcelku originální nápad, na větší počet lidí, respektive potenciálních voličů, to mít vliv zřejmě nebude. Buď si kandidáta pozvou sympatizanti strany, nebo naopak odpůrci, kteří by těmto kandidátům nejspíš vytmavili své negativní dojmy z počínání TOP 09 v Nečasově vládě. Podle MF Dnes si strana od kampaně mimo jiné slibuje, že získá databázi svých voličů a sympatizantů, se kterými by TOP 09 mohla spolupracovat před komunálními volbami v roce 2014.

Ještě daleko zajímavější by bylo, kdyby se do takové „obývákové akce“ zapojili politici, kterým právě končí mandát. To by byly panečku diskuse, žádné schovávání se za billboardy!


selinux před volbama 19:17 8.8.2012
corwin78 Škoda, že neobcházejí byty 11:07 8.8.2012

Počet příspěvků: 2, poslední 8.8.2012 07:17 Zobrazuji posledních 2 příspěvků.