Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Test Kyprem a příležitost pro Miloše Zemana

Základní cíl byl splněn – připravit Evropany na to, že staré jistoty neplatí. Překvapivě je to český prezident, kdo může nepřehlédnutelně reagovat.

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Starý 68

21. 3. 2013 9:55
finance a politika
Odborná úroveň článků a diskuze k nim zde převyšuje mnohé jiné servery. Řešení problému nejen není jednoduché, ale znalost jeho hloubky a šíře dává naději k jeho vyřešení,  Autorovi skládám poklonu, že korektnost k analýze problémů si po desetiletí zachovává. S formálním jazykovým vyjádřením v každé době jsou také problémy, protože i jazykospytci nemusí chápat autorem zamyšlený obsah slov.
0 0
možnosti

Boris Mihoň

20. 3. 2013 22:29
Dů jů česky mluviti?
Nejde o obsah, ale o výrazivo. To už se všichni zbláznili, nebo se nám v Prague rozmnožují angločeši? Co je to za výraz "euroautority", popř. čím dál užívanější "autority"? Jste byli poprvé v Americe nebo co, copak "authority" je "autorita" ? Česky to znamená "úřad, úřady", a o autoritě (minimálně ve svém případě, aut(h)ore) mluvte, až si ji vybudujete na základě solidní mateřštiny. Když takhle budete psát i "mnoho let dopředu", každej pozná, že jste neměl autoritu ani "x let zpátky". Tihle "jůzeři" českých slov ve špatně zasazeném sémantickém rámci anglicismů se vyrojili jako houby po dešti, tipl bych, že v životě nepřečetli ani jednu pořádnou knihu. Holt (=prostě, zkrátka , z němčiny,- ne Hold - vzdát čest! z latiny, angličtiny) je to bída, s těmitosebevědomými plešounky s garsonkou na Václaváku...
0 0
možnosti

Ctirad Bednář

21. 3. 2013 8:38
Nehoňte si tu triko!
Autor má podstatně kultivovanější mluvu než Vy ("Jste byli poprvé v Americe nebo co") a především se zasvěceně vyjadřuje k podstatným problémům. Vám šlo nejspíš hlavně o to, abyste se pochlubil, že jste byl v Americe vícekrát.
0 0
možnosti

Ctirad Bednář

20. 3. 2013 19:32
Vynikající článek.
Ohledně ESM tedy vše visí už jen na jediném muži. Ale nad tak totálním, neuvěřitelném selháním rozumu (nebo morálky?)  VEŠKERÉ  politické reprezentace nejen České republiky, ale všech národních států v rámci EU se až tají dech. Mění dějiny za mlčenlivého souhlasu otupělého lidstva zase jednou směr?
0 0
možnosti

Kecálek

22. 3. 2013 17:13
Skutečnost je ještě horší
O tom, kdy a kolik peněz odčerpá ESM z rozpočtů členských zemí EURO zóny nerozhodují volení politici (tj. při nejmenším se obávající o další setrvání u korýtka), ale nikým nevolení a prakticky neodvolatelní eurobyrokrati, kteří se navíc (studoval jsem konstrukci ESM) nezodpovídají vůbec nikomu (a nejméně ze všeho zbytečné trafice jménem Europarlament) - jsou nad zákonem, nad všemi "euroautoritami" a v rukou mají strašlivé nástroje jak vysát jakoukoliv jimi požadovanou částku z kterékoliv země. Vedle těchto aparátčíků byl Ústřední Výbor Komunistické strany Sovětského Svazu bezmocným demokraticky voleným debatním kroužkem.
0 0
možnosti
Rozbije se i auto,
natož banka. Spravit? Sešrotovat?  Nejprve vyndat lidi, to umí pojistky dobře. Rusové mohou spořit v číně, když už se jim to do slamníku nevejde.
0 0
možnosti

Marek Kyncl

20. 3. 2013 14:21
Bohužel, kyperské odmítnutí
Bohužel, kyperské odmítnutí jednorázové daně na vklady osobně vnímám jako plivnutí do tváře každému slušnému Evropanovi. Nestydatost určitých společenských vrstev již dosáhla zřejmě vrcholu. Zatímco obyčejný člověk platí daně z knih, rohlíků vody, půdy, u těch, kteří si ulili nezdaněné peníze existuje drzost protestovat proti minimálnímu příspěvku na ztráty způsobené organizovaným rozkradením bank. Myslím si, že v současnbé době je jediným korektním řešením nechat Kypr i se všemi jeho bankami zkrachovat a za 1 Euro prodat Turecku. Alespoň bychom se zbavili této nestydaté pračky peněz, ze které nemá Evropa kromě daňových úniků vůbec nic.
0 0
možnosti

Křivan

21. 3. 2013 12:23
není všechno zlato co se třpití
Mám s tím trochu problém, likvidací jedné pračky na kterou dosáhnu, jen posílím ostatní pračky na které nedosáhnu. Pokud systémově neodstřihnu všechny, a do toho se nikomu nechce (jenom v EU je jich nejméně 15), tak si nejsem jist jestli to má smysl. Potom vzniká otázka, proč byl Kypr vybrán jako odstrašující příklad pro ostatní. Co to je za závěsem, nebo se jen zase někdo sekl? Mám snad už strkat úspory do slamníku?
0 0
možnosti