Čtvrtek 28. března 2024, svátek má Soňa
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Žijeme v ekologickém dluhu, což nemusí být negativní

„Osmdesát procent obyvatel žije v zemích, které nezajišťují energetickou dodávku z vlastního území. Takže v dnešním globálním systému s přírodními zdroji obchodujeme,“ říká v rozhovoru David Vačkář z Ústavu výzkumu globální změny Akademie věd.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Z. Meisner

25. 4. 2017 10:19
Objev Ameriky.

Pan doktor Vačkář z dělá z čtenářů hlupáky, jako up to date zjištění popisuje věci dávno známé a se kterými se např holandský urbanismus a veřejná správa teoreticky i prakticky popasovaly v 80. letech. To nyní Urban adapt či IPR dokumentuje grafy jež potvrzují řečené, zpřesnení není podstatné, podstatný je trend a širší povědomí,. . Takže pan doktor se stádečkem doktorandů měl především analyzovat PROČ je v ČR tak obrovský velký skluz, že to je SYSTÉMOVÝ PROBLÉM

funkce veřejné správy a měl by zkoumat JAK STAV ŘEŠIT, pokud je vůbec schopen se do (ne)funkce veřejné správy ponořit. To co předvádí je prezentace drobků z přebohaté teoretické a aplikační literatury vně ČR.

Pan Vačkář jako správný světoběžník sděluje, že "v USA a na Západě fungují např malé mokřady a retenční nádrže" a že v Brně mají jezírko. Kolik jich je v dolním Rakousku tam, kde jsou města navrhována jako ostrovní systémy ? Nejsou retenční nádrže jsou samozřejmě i v dnešní Izraeli kde s tradicí skoro 3000 let , A co východněji.- t

0 0
možnosti

Z. Meisner

25. 4. 2017 10:31
Objev Ameriky pokr..

A co východněji. Miliony m2 rýžovišť? A co Izrael, kde je retence podmínkou existence celých měst již 3000 let. A co TaiPei, kde na zpevněný okraj města integrálně navazují rýžoviště, jezírka a mokřady zásobující sady a drobné zahrady, jež zpětně denně zásobují město zeleninou.

Abych nechodil daleko- pane Vačkáři, víte o tom, že odvodnění do prolehů a retenci přímo v intravillánu navrhoval před 100 lety arch. Kotěra do Hradce Králopvé a znova ve velkém se takhle, bez obvyklých kanálů v HK stavěly vozovky i vnitřního města ve velkém ?

Tak nám milá Akademie zase něco objev.

0 0
možnosti