Čtvrtek 28. března 2024, svátek má Soňa
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Západ v agónii

Řadu století Evropa a její kultura dominovaly světu. Evropa dala lidstvu zásadní vědecké objevy a největší umělecká díla. Rovněž lidská a občanská práva, demokracie a svobodný obchod. Nyní se však zdá, že je Evropa u konce s dechem.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

3. 2. 2015 2:14
Lenost a nenažranost evropských elit

No hezké, ale chybí to základní co způsobuje současný evropský průser. A to snaha po pohodlném žití přes zneužívání státem vybíraných daní, k dokonalosti dovedené Bruselem. A s tím spojenou politickou mocí. To je ta hlavní příčina legislativní rakoviny, jejímž účelem je maximalizace přerozdělování a tudíž maximalizace možnosti se na přerozdělování přiživit či si na něm nakrást.

Stačí si zjistit jaké procento dávek třeba na sociální podpory,důchody, boj s nezaměstnaností či ochranu menšin doputuje až k jejich konečným oprávněným příjemcům. Většinu z nich totiž zblajzne byrokratický aparát, který se transferem dávek zabývá. To nemluvě o systémovém, politiky organizovaném rozkrádání daní přes fiktivně navyšované náklady z daní placených produktů - tj. o korupci.

To je základní příčina současného úpadku Evropy způsobeném leností a nenažraností jejich elit.

0 0
možnosti

Tatana

3. 2. 2015 8:38
Re: Lenost a nenažranost evropských elit

Asi by to chtělo vůbec víc se věnovat toku peněz a zboží v globálním světě. 

Koho těší u nás zástupy nezaměstnaných, žijících z daní, které byly vybrány ze zboží k nám dovezeného, které se ale před pár lety vyrábělo běžně u nás.

Kdybych si mohla vybrat tričko ušité u nás a v Bangladéši, přičemž cena našeho by byla tak asi  2x dražší, sahnu po našem s vědomím, že pár ženských nežije na podpoře, ale vyvíjí smysluplnou činnost. Samozřejmě že ty ženské by měly mít normální pracovní smlouvy se vším všudy, aby z toho mohly slušně žít.

To tričko by nebylo impregnováno žádným jedem, aby nezplesnivělo během transportu, a dost lidem by odpadly alergie.

0 0
možnosti
Zajímavé komentáře

Dodal bych, že myšlenka agónie evropské kultury/civilizace opomíjí mimo jiné dvě významná fakta: zaprvé hodnoty vytvořené evropskou civilizaci se rozšiřují do světa daleko rychleji než kdykoliv předtím. A přebírat hodnoty je vždy snadnější a rychlejší než jejich vytváření. Zrychlit vývoj a "utéci" ostatním je v globalizaci velice obtížné, pokud vůbec možné. A zadruhé díky pokroku přenesenému z evropské civilizace do světa se výrazně zmenšil podíl obyvatelstva evropské civilizace na celosvětové populaci. Význam naší civilizace ve světovém měřítku klesá z důvodů ležících mimo naši civilizaci. A že se zrovna věci nedaří tak, jak bychom chtěli, nevadí. Zvraty, slepé uličky a divoká období byly vždy součástí naší historie a pouze jsme si zvykli na klídek, který tu máme v posledních letech.

0 0
možnosti
Je třeba se zvednout od obrazovky.

Doporučuji autorovi tohoto článku projít se pěšky po česko-bavorské hranici, ze strany bavorského venkova. Potká tam pevné, klidné, pracovité, úspěšné, šťastné občany dobře řízené země.

0 0
možnosti

2. 2. 2015 10:50
Výborný článek

Výborný článek, určitě má co čtenářovi napovědět.

Komentář od “Tatana”, podle mého, by nemusel být k autoru tak příkrý. Vhodně ale doplňuje a ukazuje na složitost a provázanost společenských i politických poměrů.

V této souvislosti by bylo ovšem také zapotřebí se zmínit o západními financiéry zprvu podporovaném, později již nechtěném vzniku a urputné existenci obrovského bolševického SSSR, což výrazně změnilo potenciál euroatlantické politiky.

Domnívám se, že základní příčinou autorovy “západní agonie” je ztráta integrity euroatlantické společnosti, kde se morálka dostala do protikladu se svobodou, a kdy se společnost již nedrží judeo-křesťanských zásad.

Dnešním hlavním problémem EU není islám, ale vnitřní ideový střet moderní eurounijní multi-kulti s původní ideologií evropských židů a křesťanů, kdy křesťané povětšině kolaborovali, v rámci budování sociálního státu s multi-kulti a genderizmem. Pokud by zůstali u svých ideových kořenů (viz pravoslavné Rusko) měli by ve svém počínání

0 0
možnosti

2. 2. 2015 10:51
Re: Výborný článek (2)

... jasno.

0 0
možnosti

Tatana

2. 2. 2015 9:10
Krátká paměť a vylhaná "historie"

Především by si měl autor uvědomit, že to, co považuje za Evropu je Anglie a Francie, koloniální mocnosti, které stojí za novodobým stěhováním národů, kdy v Africe nalovené otroky transportovaly na jiný kontinent. Kde je tady něco demokratického? Nebo je snad "demokratická" 1. světová, když Německo a R-U chtěly taky obchodovat s celým světem, zacož krutě zaplatily? A pan autor pochází odkud? Čerpá z jaké literatury? Proč všichni zkoumají jen dění v anglosaském světě? Nenastala doba na důkladné zkoumání ekonomiky Německa, Rakouska-Uherska, Švýcarska?

Nebo se snad autoři dodnes bojí "vlastenců" vyrostlých v přesvědčení, aniž by to uměli dokázat, že vše v Rakousko-Uhersku bylo špatně? Trh obrovský, různé části monarchie různě rozvinuté - ideální místo pro českou průmyslovou expanzi, stačilo jen překročit středověký stín roztříštěnosti a táhnout za jeden provaz. Jenže to by se musel předtím jakýsi Masařík a spol. v parlamentě slušně chovat a ne třískat nábytkem a ve finále do parlamentu vů

0 0
možnosti

Tatana

2. 2. 2015 9:17
Re: Krátká paměť a vylhaná "historie"

Dokončení

Jenže to by se musel jakýsi Masařík a spol. v parlamentě slušně chovat a ne třískat nábytkem a ve finále do parlamentu vůbec nechodit.

U nás není nikdo ochoten nezaujatě zhodnotit předchozí chyby i úspěchy a podle nich postupovat. Je jednodušší se zaštítit několika díly "světových ekonomů", nejlépe nositelů Nobelovy ceny za ekonomii a pod jejich prapory v jednom šiku , za spěvu multikulti, liberálních a lidskoprávních písní kráčet do p..........

Dnes už i v Německu přišli na to, že novomanželské půjčky, školky a družiny nebyl až tak špatný nápad....

0 0
možnosti

J. Václav 261

2. 2. 2015 8:28
Nechám si to na příští víkend,

třeba se do té doby západ i trochu vzpamatuje.

0 0
možnosti

2. 2. 2015 4:59
nadpis jak z bolševických novin

a to se za bolševika západ potýkal s mnohem horšími problémy než dnes...připomenu alžírskou krizi roku 1962, stagflaci za Cartera, krvavé revoluce roku 1968, rozpad Bretton Woodského systému, prohru ve Vietnamu, neustálou hrozbu jaderné války a velkou převahu SSSR v konvenčních zbraních atd atd

0 0
možnosti

1. 2. 2015 18:12
hezký článek

Ach jo. Pane Kohoute, lépe bych to asi nenapsal.

Ale je nás stále příliš málo a v elitách převládají příznivci všech možných regulací a převládá přesvědčení, že je třeba vylepšovat zákony.

Běžní lidé chtějí hlavně své jistoty ne svobodu.

Nechápou, že postupně ztrácí oboje.

0 0
možnosti
Talent se nezapře

Tak v tomhle je pan Kohout skutečně dobrý - posbírat spoustu nesourodých faktů a odvodit z nich naprosto nemožné závěry.

0 0
možnosti

Jan111

1. 2. 2015 13:40
Porovnávanie neporovnateľného

Podľa autorovej logiky by sa USA darilo oveľa viacej keby sa rozdelili na 51 štátov. Kohout pletie jablká s hruškami len preto, aby sa dopracoval k výsledku, ktorý si už dopredu určil.

0 0
možnosti