Pátek 29. března 2024, svátek má Taťána
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Výroční zpráva BIS 2016: Sebereflexe nedávné minulosti

Bezpečnostní expert a komentátor České pozice Jan Schneider analyzuje a interpretuje veřejnou část výroční zprávy Bezpečnostní informační služby za rok 2016.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

28. 10. 2017 18:16
těžko říct

Pane Schneidere, při vším respektu k Vašemu rozhledu a erudici, Vašemu životopisu- jste vůči Americe a Západu nezaujatý, neutrální? Nebo je to tak, že uděláte Rusům a dnes už i Číňanům obhájce, kdykoli jde u nich o cokoli proti Americe, Západu? Ptám se záměrně takto černobíle, i když v našem světě nic černobílé není, ale shodl byste se se mnou, že Amerika, Západ jako takový je pro mě osobně kdyby nic jiného, tak menší zlo, než Rusko a Čína?

0 0
možnosti

J. Schneider

29. 10. 2017 15:17
Re: těžko říct

Když mi napíšete, proč tak soudíte, můžeme debatovat. Apriori a bez argumentů s žádným takovým či onakým závěrem nesouhlasím. Ani s tím, že bych byl předpojatý. Své jsem si proti SSSR pověděl, když to nebylo populární a po větru, protože jsem cítil, že je potřeba zachovat balanc. Podobně je tomu i nyní. Nesnáším útoky na jednu branku! Mluvíme-li o tom, že Rusové možná cosi provádějí, je nutno se kvůli zachování důstojnosti současně ptát, co dělají ostatní. Jsou Rusové jediní, kteří to dělají? Jestli ne, proč se bavíme pouze o nich? To smrdí předpojatostí! Novodobí demagogové se brání srovnávání, a chovají se jako za starého režimu, pokřikují "statečně" ze závětří. Já zase asi budu vždycky trochu naštorc. Stejně jako v minulém režimu, asi tím ty přikyvovače dost zlobím, proto mě všelijak nálepkují. Stejně jako za minulého režimu.

0 0
možnosti

28. 10. 2017 9:06
Klíčový bod

Pro mne je klíčovým bodem: "Kdo vlastně ovládá ČR?" Jsou volení politici ve vleku velkých peněz? Pokud jen zpaměti spočítáme desítky a stovky miliard o které v "šedé", ale spíše temné zóně jde, pokud si vzpomeneme na "Expozituru", "Atentát", Kmotra Mrázka, ale i OKD, církevní restituce, MUS, Rittiga, Janouška, Krejčíře,atd., lehce napočítáme stovky miliard. Dáme-li do protikladu známé soudní příklady, kdy soudce lze uplatit 50. tis. Kč a objednání vraždy není o moc dražší, potom zjevný, třeba i zahraniční nepřítel je nepodstatný. Již v 50. letech Eisenhower označil "vojensko-průmyslový" komplex v USA za největší nebezpečí americké demokracie. S touto "šedou mocí" se kalkuluje i při smrti presidenta Kennedyho. Evidentně na ní narazil i Trumo. Pak se nelze divit, že Babiše je notné také odstranit za každou cenu.

0 0
možnosti