Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 2
  • Poslední: 24.10.2017 22:19
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Jak to vidím já.

Demokracie není špatný systém . Špatný systém ze skutečné demokracie dělají politici, politologové a novináři tím, že k tomuto pojmu přidávají všelijaké přívlastky. Přímá, nepřímá, zastupitelská, parlamentní, sociální, socialistická, lidová, liberální, atd, atd. Až na první tři se vždy nejedná o skutečnou demokracii - vládu občanů, lépe řečeno vládu většinové občanské vůle. Ony přívlastky jsou k pojmu "demokracie" dávány proto, že naprostá menšina lidí - samozvané t.zv. elity se nehodlají podřizovat vůli většiny občanů a chtějí těmto občanům vládnout. Vymýšlejí proto množství podrazů a podvodů, které demokratický systém znehodnocují. Např. volební systém podle zásad poměrného zastoupení - systém výrazně menšinový, tedy nedemokratický. "Elitám" vůbec nejde o to, aby státy a občané prosperovali, jde jim jen o vlastní prospěch a k tomu využívají zejména cca 30% méně chápavých lidí, které podvádějí tak mistrně, že jim tito věří. To je zásadní hrozba skutečné demokracie : Volná soutěž poli

Re: Jak to vidím já.

soutěž politických stran, jinak lépe řečeno boj o moc mezi stranami a v konečném stádiu boj o moc nad občany státu. Pravý opak demokracie.