Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Š. Kotoč 2.2.2020 22:18

čůánek se neodvážil uvést kopii mapy z "tajného dodatku" paktu R-M s jasně vyznačenou demarkační čarou a podpisy Ribbentropa i Molotova. Ta dokazuje, že pakt měl Sovětskému svazu zajistit návrat jen těch území, které patřily od r. 1712 carskému Rusku a byly okupovány Polskem, nebo se osamostatnily. S výjimkou Finska, toto knížetství když se osamostatnilo okupovalo pak i Karelii, které mu, jako knížetství nepatřilo a tím se stal Leningrad strategicky nechráněným městem. To si musel Stalin dobýt zpět za každou cenu a státy Antanty pomáhaly Finsku v té tříměsíční krvavé válce taky za každou cenu všemi způsoby. Výsledkem . 2SV byl návrat všech území na západě, které patřily Rusku, kromě Finska. Nic víc. Taková byla skutečnost. Podobných jednostranných článků a diskusních příspěvků je bezpočet.

J. Paleček 3.2.2020 15:27

Pane Kotoči napovězte, jaké hranice má teď vlastně Polsko při srovnání s paktem R-M? Děkuji.

Š. Kotoč 3.2.2020 19:05

dobrý den, na stránce"

"Obrázky pro dotaz пакт молотова риббентропа карта"

jsou mapy, podle kterých by se to snad dalo určit, tedy na levo od Curzonovy linie. od dnešní Ukrajiny a Běloruska. Tato linie, vytčená usnesením mezinárodní Rady Antanty v r. 1919 byla paktem R-M respektována

J. Paleček 3.2.2020 23:57

Děkuji, za přesnost neručím, ale nějakou představu to dává.

https://novorossia.su/sites/default/files/genocid_302.jpg

V. Novák 8.2.2020 18:37

Polsko získalo (tedy SSSR mu věnoval) 2/3 Východního Pruska, Freistadt Danzig (Gdaňsk), skoro celé průmyslové Pruské Slezsko s Wroclaví (Breslau), pobřeží po Swinoujscie (Swinemünde) a příslušející vnitrozemí po hranici na Odře a Nise.

Stačí?

P. 1 3.2.2020 20:37

Rusácku nic nepatřilo, lidový rusáku. Rusácko se vzdalo polských a ukrajinských území nejdřví paktem Ribentrop-Molotov dobrovolně a následně Rižským mírem po té co v důsledku zrůdné agrese na západ dostalo od poláků masivně přes držku. Rižským mírem získala samostatnost i Ukrajina, což ovšem komoušské rusácko jako obvykle nerespektovalo, a po krátké době jen co se vzpamtovalo z výprasku, samostatnou Ukrajinu zlikvidovalo (jakou krvavou genocidu to znamenalo pro Ukrajince všichni dobře vědí). Následovala agrese vůči zakavkazským zemím a jejich okupace a po nějakém čase opět agrese vůči Polsku, tentokrát ve spolupráci s hitlerem, čímž komunstičí rusáci a němečtí náckové společnou a nerozdílnou rukou rozpoutali druhou světovou válku. Ze strany rusácka následovala okupace pobaltských zemí, sprostý útok na Finsko, a krvavá okupace rumunské Besarábie.

Š. Kotoč 4.2.2020 7:52

název "Rusácko" ani národnost "Rusák" neexistují. Chuligáni by si měli hledat pro své nenávistné a primitivní výlevy vhodnější prostředí a dobu

P. 1 4.2.2020 20:47

Takovou míru sebekritiky bych od tebe nečekal, lidový rusáku. Za to jsem čekal, že fakticky reagovat schopen nebudeš a nemýlil jsem se.

V. Novák 8.2.2020 19:20

Vynalezl jste stroj času, lidový vypravěči vtipů pseudohistorických?

P. 1 9.2.2020 1:07

COpak, lidový rusáku, fakta ti nejdou pod čumák. Evidentně netušíš co je to Rižský mír.