Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Babička 2.2.2020 20:41

Peý SSSR by se nemohla německá vojenská mašinerie postavit na nohy

Rapallská smlouva byla podepsána 16. dubna 1922 v Rapallu.1922 mezi Německem a sovětským Ruskem. . Obě země si v ní navzájem odpustily dluhy vzniklé během první světové války a zároveň obnovily diplomatické styky. . Později vyšlo najevo, že smlouva obsahovala ještě tajný dodatek, který upravoval vojenskou spolupráci obou zemí a vzájemnou pomoc při vyzbrojování a budování armády Tím byla porušena Versaillská mírová smlouva.

Německo tím zjískalo suroviny pro svůj válečný průmysl a SSSR zase německé How Now, tedy technologii a nové konstrukce zbraní, hlavně letadel a tanků, která zatím Německo vzrábět nemohlo. A tak prototypy se mohli společně zkoušet v ruských stepích, dostatečně daleko, aby na to Francie a Anglie nepřišly

J. Babička 2.2.2020 20:47

Zajímavé je, že poslední vlak, vezoucí suroviny pro německý válečný průmysl přejel hranice u Ruska na německou stranu 2 hodiny před nacistickým útokem na SSSR

Když ve Fancii zvítězili němečtí vojáci krmení ruským obilím a tanky a letadla poháněné sovětekou ropou, Stalin Hitlerovi poslal gratulaci

J. Václavík 2.2.2020 21:14

SSSR potřeboval udržet Německo ve válce se "západními spojenci". Šlo o postoj USA, které prohlásily, že když Německo bude bojovat proti SSSR, pomohou Německu, a když bude bojovat proti Anglii a Francii, půjdou proti Německu. SSSR chránil svoje zájmy. Je to jasné?

P. 1 3.2.2020 20:25

A to sis vycucal z kterýho prstu? V jednou máš pravdu, rusácko si chránilo své zájmy ... agresivní okupantské zájmy.

M. Kozák 2.2.2020 23:38

Hele babičko, proč by měl Sssr dodržovat nějakou smlouvu z Versaj, když tam chybí jejich podpis, he?! A navíc tak přílbou smlouvu nakonec nedodržoval nikdo! Včil pindej.

V. Novák 8.2.2020 18:49

Nějak jste "zapomněl" na to, že v Rapallu SSSR zahájil spolupráci s Výmarskou republikou, tedy Německem budujícím, nebo aspoň pokoušejícím se budovat demokracii. Vojenskou spolupráci ukončilo po nástupu Hitlera k moci.

Versailleskou smlouvou SSSR nemusel být vázán, protože k "jednání" (tedy k diktátu vůči Německu) nebylo Rusko přizváno, tedy se smlouvou ani nemohlo vyjádřit souhlas nebo nesouhlas. Třeba s okupací a anexí Besarabské gubernie Rumunskem...

Zato Polsko uzavřelo dohodu až s Hitlerovým Německem, stejně jako Velká Británie Námořní dohodu. O Mnichovském diktátu, kdy "demokrati" umožnili Hitlerovu Německu, Polsku a Maďarsku okupaci značných částí ČSR, se snad anu nebylo nutno zmiňovat.

Zato to, že do 20. srpna 1939 měly "demokratické" mocnosti šanci uzavřít smlouvu o vzájemné obraně při napadení, o niž SSSR velmi usiloval už od roku 1935, je třeba připomínat.