Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Babička 2.2.2020 20:36

Kdykoliv se vyskytne kritika Ruska, nastoupí ruští trolové, aby ji zpochybnili. Nakonec v příspěvku dole je typický případ.

Pro někoho jsou to pořád jen spiklenecké a paranoidní teorie, ale k informacím o tom, jak ruští trollové promyšleně ovlivňují veřejné mínění a volební výsledky, přibyl o víkendu další střípek.

Nezávislá ruská televize tvrain.ru vydala rozhovor s člověkem, který měl v letech 2014–15 pracovat v jednom z center ruské propagandy a v detailech popisuje metody manipulace na webu a sociálních sítích. Mladík s krycím jménem Maxim strávil rok a půl v Petrohradu na známé adrese Savuškina 55. Zdejší pracoviště fungovalo až do loňska v utajení, ale pak se začaly objevovat zprávy, že jde ve skutečnosti o továrnu na propagandu.

O centru na adrese Savuškina 55 – a o tom, že cílem ruských trollů je i Česko – jsme psali už zde. Rozhovor ale ukazuje pár detailů o tom, čeho přesně může být Česko před volbami cílem. Rozhovor je zajímavý jednak tím, jak v maličkostech vykresluje fun

J. Babička 2.2.2020 20:38

Rozhovor je zajímavý jednak tím, jak v maličkostech vykresluje fungování trollů, o jejichž existenci většina lidí na Západě možná ani netuší. A také v tom, jak úzkostlivě agentura tajila existenci.

Maxim pracoval v zahraničním oddělení, které mělo podle něj výsadní postavení. Už dva roky před volbami dostalo za úkol „ovlivňovat mínění“ a stáčet on-line diskuse pod články

V. Novák 8.2.2020 18:51

Věcnou námitku by se vám podařilo vyškrábnout - nebo jste schopen jen blbě pindat o trollech?