Pátek 19. dubna 2024, svátek má Rostislav
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

V srpnu 1968 jsme se báli, jestli nás Čechy odvezou na Sibiř

Kristina Vlachová, dokumentaristka a scenáristka, se odjakživa věnovala tématům o totalitě, natočila dokumenty o Grebeníčkovi či o politických vězních. V rozhovoru říká, že to bylo i fyzicky vyčerpávající, ale že je ráda, že se s nimi potkala.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
AS
Asi bujná fantasie

té staré paní. Bylo m i v té době 30 let dost si z té doby pamatuji, ale že by se někdo bál odvezení na Sibiř jsem tehdy, ani později neslyšel. Ono v tom článku je podobných smyšlenek mnohem víc.

0 0
možnosti
RS
Uh. Hradiste

Ja jsem zazil pronasledovani komunisty v Uh. Hradisti. Bylo tam spousta udavacu. Opily Grebenicek pusobil po hospodach jako agent provokater. Kdyz jsem opustil mestanku bylo memu otci zdeleno, ze pro mne nemaji ani misto k lopate. Utekl jsem pred obyvateli Uh,Hradiste na Slovensko. Tam jsem vystudoval chemickou prumyslovku a hutni fakultu. Kdyz to hodnotim dnes, hradisti komuniste mi skazili mladi. Zil jsem v neustalem strachu, ze MNV na to prijde ze studuji bez povoleni. To zanechalo stopy. . Dodnes Uh. Hradiste povazuji za misto komunisticke zlovule. Neomluvili se. To povazuji za znamku, ze by to opakovali, kdyby mohli.

0 0
možnosti
MH
Tu dobu si pamatuji!

Tu dobu si velmi dobře pamatuji! Ale odsunu na Sibiř se nikdo z nás tenkrát nebál. Stará paní si to popletla, na východ nás chtěli stěhovat bratři Němci!

0 0
možnosti
Foto
Re: Tu dobu si pamatuji!

Presne tak, me bylo tenkrat 25.

0 0
možnosti
Foto
Prstynek

"šly s kamarádkou po Příkopech a tam vybírali na zlatý poklad republiky" Aby nasledne pan Josef Tošovský prstynek pani Vlachove prodal s ostatnim zlatem Ceske narodni banky. Takze komousi se snazily zuby nechty dostat ceske zlato z ameriky zpet, coz se jim castecne po dlouhem case podarilo, aby se toto zlato v dobe svobody a demokracie pozdeji vymenilo za bezcene zelene papirky. Hlavne ze nás Čechy odvezou na Sibiř. Ten nadpis rika vse.

0 0
možnosti