Čtvrtek 28. března 2024, svátek má Soňa
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

V roce 1968 se národ projevil ve své velikosti a semknutosti

„Moje babička si nakládala do flašky od okurek bezinky. Jednou to chtěla mít moc dobré, tak tam dala víc cukru, víc bezinek a ono jí to bouchlo. Tak to bylo i v šedesátém osmém. Chtěli jsme to mít moc hezké, chtěli jsme svobodné volby a zrušili cenzuru a ono to bouchlo,“ říká v rozhovoru malíř Jiří Anderle.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
ST
Takový je někdy život

Vzpomínám na jeho úžasné pořady v rozhlase. Ty neměly chybu. Skvělý vypravěč, dokázal popsat skutečný tvrdý, ale spokojený život na vesnici v době okupace i po ní.

0 0
možnosti
Foto

Babul

2. 9. 2018 9:51
Hrdina

Další hrdina, který se měl hrozně špatně.

0 0
možnosti

1. 9. 2018 15:45
Jak to vidím já.

Ano, máme být na co hrdí. Na období dějin Čechů a Moravanů až do 4.8.1306. Potom s krátkou výjimkou od 2.9.1347 do 29.11.1378, už nemáme být na co hrdí. Neustále lezeme někomu do zadku a za to očekáváme, že ten někdo za nás bude tahat horké kaštany z ohně. To se ovšem nyvyplácí a pociťujeme to pořád. Lezli jsme do zadku katolíkům, protestantům, Habsburkům,, v poslední době Angličanům a Francouzům, potom Rusákům a dnes zase USA a EU. Všichni nás zklamali. A víte proč? Protože si nás neváží a ani vážit nemohou. Ten, kdo není sebevědomý, si žádnou úctu nezaslouží a ten, kdo není ochoten za svou svobodu zaplatit vlastní krví, nestojí za to, aby ji vůbec měl.

0 0
možnosti
PM

2. 9. 2018 15:21
Re: Jak to vidím já.

Vidím to stejně. Jenom ne že někam Rusákům, ale SSSSR. To vaše, že Rusákům, to je dnes jakási základna na štvaní a přípravu dalšího tažění Evropy na východ. O to nemám zájem, mám potomky. Merkelová, Marcron, May, ti ne. Vy ?

0 0
možnosti
ED
Moc pěkné čtení, pane Anderle

i paní Machalická, oběma díky.

0 0
možnosti