Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.

• Poslední: 3.9.2018 8:08
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Takový je někdy život

Vzpomínám na jeho úžasné pořady v rozhlase. Ty neměly chybu. Skvělý vypravěč, dokázal popsat skutečný tvrdý, ale spokojený život na vesnici v době okupace i po ní.

Hrdina

Další hrdina, který se měl hrozně špatně.

Jak to vidím já.

Ano, máme být na co hrdí. Na období dějin Čechů a Moravanů až do 4.8.1306. Potom s krátkou výjimkou od 2.9.1347 do 29.11.1378, už nemáme být na co hrdí. Neustále lezeme někomu do zadku a za to očekáváme, že ten někdo za nás bude tahat horké kaštany z ohně. To se ovšem nyvyplácí a pociťujeme to pořád. Lezli jsme do zadku katolíkům, protestantům, Habsburkům,, v poslední době Angličanům a Francouzům, potom Rusákům a dnes zase USA a EU. Všichni nás zklamali. A víte proč? Protože si nás neváží a ani vážit nemohou. Ten, kdo není sebevědomý, si žádnou úctu nezaslouží a ten, kdo není ochoten za svou svobodu zaplatit vlastní krví, nestojí za to, aby ji vůbec měl.

Re: Jak to vidím já.

Vidím to stejně. Jenom ne že někam Rusákům, ale SSSSR. To vaše, že Rusákům, to je dnes jakási základna na štvaní a přípravu dalšího tažění Evropy na východ. O to nemám zájem, mám potomky. Merkelová, Marcron, May, ti ne. Vy ?

Pojem "Rusák" má u mne specifický význam. U mne jsou totiž Rusové a Rusáci. Přitom v Rusku každý Rusák je Rus, ale ne každý Rus je Rusák. Už rozumíte? Rusáci existovali za cara, v SSSR a existují dodnes. Je jich však menšina a něco o tom vím, pár jich osobně znám. VŘSR rozpoutali Rusáci, ikdyž jeden z jejích vůdců byl Gruzínec a mnozí jiných, neruských národností. Rusáci to však byli každopádně. O invazi do ČSSR v roce 1968 rozhodli také Rusáci, ikdyž těch Rusů rozhodovalo mnohem méně než národností v SSSR jiných. Tolik jen pro vysvětlení mnou použitého pojmu "Rusák".

O žádné tažení na východ také nemám zájem.Ztroskotal na tom Napoleon i Hiitler. A navíc si myslím, že bez sebezničení takto dopadne každý. Podle mne každý stát musí být sebevědomý a neměl by podléhat naprosto žádným velmocenským ambicím. Žádným, ani ruským, ani americkým, čínským či jakýmkoliv jiným. Pouze stav, kdy jsou vytvářeny t.zv. sféry vlivu, kdy mnohé státy podlézají tu tomu, tu onomu hegemonovi, nesmyslně rozděluje svět a vytváří obecné nebezpečí pro život člověka jako živočišného druhu. A to by měli mít všichni na paměti.

Moc pěkné čtení, pane Anderle

i paní Machalická, oběma díky.