Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 5
  • Poslední: 11.6.2017 12:43
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Nepotřebujeme superdrahý a supersilný sociální stát.

Diletantsky řízený sociální stát, který na jedné straně rozhazuje 560 miliard korun ročně (r. 2016), a na druhé straně genocidní sociální stát, protože jen za uvedený rok se nerodilo v průměru 113 dětí denně do vyrovnané populační bilance. To mino jiné znamená, že likvidujeme s odstupem 6 let 4 třídy na základních školách denně!! Potřebujeme silné rodiny, které nám ministerstvo financí podkopává nadměrným zdaněním (- 50 000 Kč ročně v rodinách se 2 dětmi a příjmy rodičů v mediánu). Takto nadměrně zdaněným rodinám dopřává stát pár korun na sociálních dávkách a tím je staví na roveň nepřizpůsobivým. Mám pokračovat dál?!

A dnes se mladí rozvádějí z mnohem

malichernějších příčin než kdysi.A na dítě se mnohdy neberou ohledy. Je to obvykle sobeckost jednoho z partnerů, který si představuje manželství v hluboké zamilovanosti,jako první den, po celý život, a ono to nefunguje . Slyšel jsem úvahu od M.Kopeckého úvahu o manželství. Manželství je především zodpovědnost za rodinu a výchovu dětí....

Zajímavé

A to neznáme míru rozchodovosti u nesezdaných párů. Dá se předpokládat, že bude stejná nebo spíš vyšší.

Jak nečekané vzhledem k údivu současné generace, když čtou nebo slyší, jak se dříve lidé brali podle toho, jak rozhodli rodiče. Nyní se berou lidé z lásky, takže co víc udělat?

Smrt rodiče lze překonat snáze než rozvod rodičů.

Mrtvý rodič může být idealisován a milován nad míru obvyklou ve vztahu k rodičům živým a tento nekritický vztah bez záchvěvů překonává i pubertální a pubescentní kritičnost vůči rodičům.

Naproti tomu rozvod rodičů před dosažením vlastní zralosti je ranou a tragedií zcela nevyléčitelnou. Není nic horšího, co se dětem může stát. Ani vlastní zmrzačení a ztráta údu či přijatelného vzhledu (třeba popáleninou) není pro dětskou duši tak strašlivá jako rozvod rodičů.

Když někdo podá návr na rozvod, bylo by lépe ho ihned zastřelit, než manželství rozvádět.

Re: Smrt rodiče lze překonat snáze než rozvod rodičů.

Já zase kdysi četl, že rozvod rodičů, kteří se neustále hádají a křičí na sebe je pro dítě jednoznačně méně frustrující, než toto řvaní, nadávání a osočování poslouchat celé mládí.