Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 55
  • Poslední: 4.3.2016 21:42
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Podle agentury ЕС Frontex,

v roce 2015 do EU přišlo 1,8 mil uprchlíků.

bez iluzí

V našich mediích se upřednostňují informace o tom jak jen syrská armáda bombarduje civilní čtvrti Aleppo. Předkládám proto aktuální video z kurdské čtvrti Aleppo, kterou raketami ostřelovali místní umírněná oposice, odpůrci Asada z jiné přilehlé čtvrti.

https://www.youtube.com/watch?v=UlwxiKIsdDs

Reportáže Anna News v tomto konfliktu jsou od samého počátku velmi autentické. Tvrdit, že jsou nad věcí ovšem nelze. Mají Asada jako svého favorita.

Re: bez iluzí

Co jsem se díval na videa z Aleppa vloni, tak to byla už pořádná ruina. Těch lidí tam asi už moc nebude.

Re: bez iluzí

Míra destrukce se mění od ulice k ulici. Zrovna Kurdové jsou dost v Aleppu dost tvrdohlaví.

Krize v Zimbabwe

V Zimbabwe jsou na tom nyní také špatně, takže by Evropa měla mít morální povinnost postarat se o jejich 12.000.000 obyvatel.

Rusko zachraňuje svět

Válka a bombardování bez obětí bohužel není možná. Nicméně ruská armáda v Sýrii osvobozuje území od teroristických organizací ISIS a Al Nusra. Stačí se podívat na mapu, abyste si potrdil, že Allepo se dnes nachází pod kontrolou teroristů jako jeden z jejich posledních opěrných bodů. Vím, že žádná válka není černobílá, ale ISIS a Al Nusra, to je absolutní zlo. To nejsou náboženští fanatici ale především zločinci přicházející z celého světa si v Sýrii zastřílet, zaloupit a zaznásilňovat. S islámem nemají nic společného. Rusko dnes v Sýrii zachraňuje civilizovaný svět před zkázou jako to dělalo za druhé světové války.

Moc o nich nevím, ale vím, že pro muslima je ostudou

fyzicky pracovat. Takhle sedět u čaje a obchodovat, to jo. Ale vzít do ruky motyku? To raději ten kalašnikov.

Re: Moc o nich nevím, ale vím, že pro muslima je ostudou

To o nich opravdu moc nevíte...

Rekreanti na pomoc !

Zanedlouho se oteplí, počet lodí se zvětší.

Zanedlouho se oteplí, do Řecka se rozjedou rekreanti.

Aby jich neubylo ale přibylo, může jim EU dovolenou hradit a NATO je vybaví bidly na odstrkování.

Risknu to,

Dojel jsem cca do poloviny a...... prostě hovadina.

článek plný floskulí

přesně tak, ušetřil jste mi čas na reakci na článek plný floskulí :-)

Re: článek plný floskulí

to Jozef Kostelanský :-)

Evropa zapomněla na své tradice?

Na pobřeží u míst, kde se dalo přistát, se již od začátků dějin stavěly pevnosti. Každá loď se před přistáním musela "identifikovat", jinak ji přivítala salva z děla.

Jestli cizí loď na pobřeží ztroskotala, cokoli domorodci našli, bylo jejich. A kdo dokázal, že ten člověk ještě žil, nebo se jedná o vyplavenou mrtvolu?

V Anglii se tak děje dodnes, i mezinárodní námořní právo to uznává.

Re: Evropa zapomněla na své tradice?

Dobré připomenutí, gratuluji.

Kdopak zapomněl na evropské tradice?

Evropa má jistě různé tradice - jak ty, na které by zapomínat neměla (a které jsou vesměs založené na Bibli a špičkách řecké filosofie), tak ty, které by naopak měla definitivně zapomenout (například imperialismus vůči neevropským kulturám).

Tradice, o níž píšete, rozhodně k tomu prvému typu nepatří. Spíš to vypadá, jak by Vás už něco při přibližování se k hranicím Evropy trefilo do hlavy ;-/

Re: Kdopak zapomněl na evropské tradice?

Tradice je tradice, na ty se zapomínat nesmí.

Jenže je něco jiného vyrůstat v obdivu k pohádkám 1000+1 noci, ostatně důvod jejich vzniku by měl být i dnes pro každého mementem, a něco jiného je realita.

A realita je taková, že část mocných tohoto světa sa rozhodla, že z jistého území vypudí obyvatelstvo, ať nás to stojí co to stojí. Těm vypuzeným došlo, že musí dobýt území jiné, shodou okolností obydlené námi.

Morálka stranou - jde o přežití našeho světa v podobě, kterou jsme zdědili od našich předků a je naší povinností jej předat našim vlastním potomkům v co nejzachovalejším stavu.

Ti mocní jsou pravděpodobně zároveň i ti nejbohatší, takže je načase se zamyslet, jak je donutit investovat do v jejich zájmu zničených teritorií.

Ti, komu se nepodařilo vlastní území zachránit před invazí včas, učí své děti rozpoznávat miny /jako ve Vietnamu/, žít s genetickými vadami a umírat na rakovinu v důsledku špinavých /jaderných/ zbraní /Irán, Irák, Afganistán/ atd. Nejlépe se ničí cizí, hodně vz

Re: Kdopak zapomněl na evropské tradice?

Dokončení -

K Evropským hodnotám patří zachraňování žen a dětí na prvním místě. Jenže žen s dětmi je mezi "uprchlíky" minimum.

A zrovna Češi si musí uvědomit, že v obou světových válkách když se "naši mladí muži" dostali k nepříteli, vytvořili bojové jednotky, které bojovaly po jeho boku, až ve finále zvrátily politickou situaci doma.

Tady máme tlupy mladých mužů o nichž se můžeme domnívat, že chtějí získat území pro osídlení svými rody, a k tomu jsou pravděpodobně i vycvičeni. Začalo to sexuálními útoky na domorodkyně, někteří si to mohou vyložit tak, že dávají společnosti najevo, že nemají vlastní sexuální partnerky. To by někoho mohlo vést k idei, dovézt jim ženy z jejich etnika.

Kde budou ženy + muži vzniknou děti a zároveň potřeba životního prostoru.

Na rozdíl od válečných zón tady nebudou zaminovaná území /jako ve Vietnamu/, ani radioaktivita po špinavých bombách /jako v Afganistánu, Iráku a Iránu/.

Re: Kdopak zapomněl na evropské tradice?

Evropa byla vždycky kotlík, ve kterém se to všelijak hýbalo. Tohle je jedna z největších evropských tradic, když už je vzpomínáte. Slované byli také "vetřelci", když na to přijde, i když srovnání není přesné. V (nejen) Českých Zemích jsme si po válce této tradici poněkud odvykli. PS: Osmanům vděčíme za specifickou jihovýchodní Moravu...

Re: Kdopak zapomněl na evropské tradice?

Zdravím pane Urbanče. No, to ano, ale nesmíme zapomínat na Janičáry.

Když tradice, tak tradice

Tahle je mně s ohledem na současnou situaci sympatická. Až na ty hořké konce,

https://cs.wikipedia.org/wiki/Chodov%C3%A9

Re: Když tradice, tak tradice

No, třeba kromě Slovácka a Chodska, které jsou dnes už jen historickými regiony, nám tu za sto let vzniknou nové specifické oblasti tak, jak vznikly právě tyto dvě předchozí...

Re: Kdopak zapomněl na evropské tradice?

Janičáři tvořili jen zlomek těch, kteří měli to štěstí a stali se jimi. To jen tak na okraj k velikosti migrace spojené s Turky. Budou nás čekat jistě horké chvíle, až se nově usedlí budou domáhat svých práv a svobod. To za feudalismu bylo snazší se vypořádat s migrací. Něco jste již naznačila s Německem.

Re: Kdopak zapomněl na evropské tradice?

Pane Urbanče, zrovna včera uváděli příklad z Bavorska. Pán, cca 70 let, ing. na penzi, se rozhodl pomoci 6 ti "uprchlíkům", mužům. Pomáhá jim 1/2 roku, učí je německy, obráží s nimi úřady, vodí je do muzejí. "Sluníčkaření" ho přešlo. Zjistil, že se přizpůsobit nechtějí, na schůzky chodí zásadně pozdě, nebo na ně zapomenou /důležité, na úřady/, německy se učit nechtějí, vymlouvají se na "problémy", stále všem strkají pod nos fotky dětí a tvrdí, že je bolí hlava, že se jim stýská, nemohou se soustředit. O jakékoli práci ani nepřemýšlejí. Ani je nenapadlo, že kdyby měli s sebou rodiny, měli by je uživit vlastní prací.

V dalším pořadu byl rozhovor se Asadem, mluvil velice kultivovaně, souhlasil s volbami v Sýrii, doufal, že se na ně mnozí uprchlíci vrátí a zůstanou. Vypadal, že by se mu líbilo ve funkci skončit a stát se opět lékařem - očním specialistou.

V dalším pořadu byly záběry ze školy, do třídy podle věku zařadili děti bez znalostí jazyka, bez dospělých asistentů.

Ve třídě je několik dětí bilingvních, kter

Re: Kdopak zapomněl na evropské tradice?

Dokončení

Ve třídě je několik dětí bilingvních, které "překládaly" nově příchozím a pomáhaly učitelce. Učitelka uvedla, že na německé děti nemá vůbec čas. Školství chybí cca 1,3 miliardy EUR na učitele a školy.

V rámci "vyváženosti" TV uvedly, že popularita AM se zvedla. V některých spolkových státech se blíží volby. Jak to dopadne u soudu s neonacistickou stranou se neví, posledně žalující strana prohrála, protože v čele strany stál policejní provokatér.

Chybí i sociální byty, na prohlídku jednoho přišlo cca 30 lidí, mladé německé páry, které chtějí založit rodinu a imigrantské rodiny. Němci byt nedostanou, protože přednost ají rodiny s dětmi....

Tak, to je souhrn repottáží německých TV jen za včerejšek.

K tomu přidám článek Schoner wohnen 2016/3, kde je fejeton k požadavku německé CO, aby každá rodina měla zásoby jídla a vody na 14 dní, 28 litrů H2O / osobu.

Re: Kdopak zapomněl na evropské tradice?

Jak je to s mentalitou uprchlíků, o tom jsme se bavili doma. Mladík, cca 20 let, pět let žije ve válce, ve které se jen ničí, naděje na perspektivní život nula, pocity křivdy (mrtví příbuzní, zničený domov, násilí), škola jakžtakž základka, dál už nic (od jeho 15 let válka a rozvrácená země). Navíc muslim pocházející z prostředí, které jen stěží někdy bylo občanské. Já se nedivím, že se chovají, jak se chovají. Dvacetileté fakany už nikdo nepřinutí k dobrovolné poslušnosti a chování, které očekáváme. Jejich asimilace dobrovolná je naprosto nereálná a ta vynucená je v dnešních právních poměrech z říše utopie. Je nabíledni, že je jen otázkou času, kdy se situace stane neúnosnou a něco se bude muset stát. Mé očekávání je takové, že s ohledem na situaci s uprchlíky v Německu a jeho neslučitelnou dvojroli ekonomicky silné země a zároveň válečného kajícníka se to něco stane právě v Německu. Politická střední Evropa tady citelně chybí. Díky za zprávy.

Re: Kdopak zapomněl na evropské tradice?

Již leta odebírám časopis o bydlení Schoner wohnen, v čísle 2016/3 je fejeton, který mi vyrazil dech.

Místní CO žádá po občanech, aby měli zásoby na 14 dní, včetně balené vody . 28 l. x počet členů domácnosti.

Mne to nepotěšilo, a i když jsem zásadně proti balené vodě, k nákupu jsem balík přidala. Bez elektřiny z vrtu vodu nedostanu a solární panely ještě nemám. Moje chyba.

Více smyslu pro realitu

Je hezké, že autor má sociální cítění, chtělo by to ovšem také trochu smyslu pro realitu. Včera jsem sledoval zprávy ze zničené Syrie a myslím si, že budovat je potřeba tam, a to domy a továrny pro její obyvatele, nikoliv hladové zdi v Evropě. A budovat by je neměly západní firmy na kšeft ale především místní obyvatelé, aby měli práci. Mimochodem, jedna z příčin rozkladu Iraku po svržení Husseina bylo, že místní firmy ani obyvatelé prakticky nedostali možnost podílet se na obnově země a jediné co se obnovilo, byla ropná infrastrukura ve prospěch amerických firem. Místní lidé přišlo o práci a reálnou možnost obživy. To je osvobozeníčko od tyrana........ Nejdříve se, pane autore rozhlédněte okolo sebe a pak pište články. Bude tam méně hloupostí.

Více smyslu pro realitu byVám skutečně slušelo

" myslím si, že budovat je potřeba tam, a to domy a továrny pro její obyvatele, nikoliv hladové zdi v Evropě. "

Naprostá pravda.

Akorát to vypadá, že jste si nevšiml, že ty domy se tam řítí pořád, protože po ruském vpádu do Sýrie se ničení civilních území ještě zmnohonásobilo.

A bohužel - ještě řadu let tam bude tohle ničení dominovat. A do té doby se nedá budovat nová Sýrie.

Až skončí válka v Sýrii, pak bude jistě příležitost, aby se Vaše skvělá rada začala uskutečňovat ;-)

Re: Více smyslu pro realitu byVám skutečně slušelo

Pane Zajíci dovolím si Vás doplnit. Nejvíce poničených domů a ztrát na životech mají teroristické bombové útoky aut naložené trhavinou zamířené na bezbranné civilní oběti a velmi oblíbené tunelové bomby. Takto to v dílčím případě Aleppa hodnotí jedna z organizací OSN..

http://unosat.web.cern.ch/unosat/unitar/downloads/chs/Aleppo.pdf

Pokud máte pochybnosti stačí hledat na you tube.

http://www.dailymail.co.uk/news/article-3466797/Car-bomb-Syria-kills-two-just-hours-country-s-ceasefire-rebels-say-Government-forces-attacked-overnight-ambush.html?ito=social-twitter_mailonline

Re: Více smyslu pro realitu byVám skutečně slušelo

https://www.youtube.com/results?search_query=Car+bomb+in+Syria

https://www.youtube.com/results?search_query=tunel+bomb+in+Syria