Diskuse k článku

Trh práce projde revolucí. Budou vítězové i poražení.

Šéfinženýr Googlu Ray Kurzweil před lety prohlásil, že toto století předčí uplynulých 20 tisíc let vývoje lidské společnosti. Digitalizace a čtvrtá průmyslová revoluce zatřesou životy lidí, zejména pokud jde o trh práce. Například do pěti let se změní nejméně třetina dovedností, které musí ovládat každý zaměstnanec.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Směr je jasný: pokrok znamená vyrábět více,

rychleji a efektivněji, musí se zvýšit produktivita, musí se inovovat, modernizovat, digitalizovat a robotizovat. Ten proces je neodvratný, protože to je ten POKROK, a kdo by co namítal proti pokroku, že? Akorát je nutno nějak kulantně odstranit zásadní překážku úspěšného zvládnutí - LIDI! Je přece evidentní, že tenhle biologický odpad by to mohl celé zpomalovat a to nelze připustit, to dá rozum! Až potud to chápu, ale není mi jasné, kdo ty hromady dokonalých produktů vlastně bude kupovat a spotřebovávat. Že by ti roboti, co si je vyrobili?

Průmyslový vývoj se prý zastavuje,

aby jeho pokračování mohlo dostat pořadové číslo. Tak aby jste v příštím století neskončili u 2000 dílů jako u seriálu Ulice.

Nová fáze technologické revoluce bude mít zničující dopad na zaměstnanost a povede k masové pauperizaci středních vrstev. V oceánu masové bídy a úpadku vyrostou opevněné ostrůvky prosperity snažící se ovládat a exploatovat zbytek planety obývaný přebytečnou masou. Její početnost bude nutno, vzhledem její neužitečnosti a problémovosti, nutno redukovat tak, jako stavy přemnoženého zdivočelého zvířetstva.

Re:

No jo, ale co s tím, když se ta pracovně nevyužitelná masa přestěhuje do Evropy, kde je sluníčkáři budou vítat až do doby, kdy jim noví kolonisté nepodřežou krky.

Západní Evropa je u konce s dechem a progresivní vývoj se bude odehràvat opět v USA, kam se z Ebropy přestěhují všichni, kdo nebudou chtít trávit čas čtením Koránu a čekáním až jim přiletí pečený holub do huby sám!

Tady nejde, jen o to, že chudoba, kterou vyspělá Evropa společně s USA vytvářela a posilovala v rozvojovem světě, teď přichází za námi. Jde o to, že 4. technologicka revoluce vyrobí masu přebytečných a neuplatnitelných lidí i mezi těmi, kteří budou mít vzdělání a budou chtít pracovat. Migranti to už je jen "třešnička na dortu" :-)