Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 8
  • Poslední: 29.5.2017 20:04
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Je to jinak.

Nejedná se o kolektivní nerozum. Jde o bezohledné, nelidské prosazování jen a pouze monetární ekonomie jako rozhodující složky řízení společnosti. Viz Babišovo "Budu řídit stát jako firmu". Přitom ani ekonom Babiš nemá tušení, jak jsou financovány důchody, nebo jak je financováno veřejné zdravotnictví. Proto Babiš neměl pod kontrolou 2/3 výdajů státu!!

Re: Je to jinak.

:-) i ty mudrlante :-)

Andrej Babiš je tu proto, že polistopadový establishment zmutovat do podoby Nečase, Sobotky, Kalouska a jiných "charismatických" a nekompetentních "vůdců" ...

Re: Je to jinak.

Je zajímavé položit sám sobě otázku a následně na ni odpovědět?

Re: Je to jinak.

Babiš je " korunový" ďábel a ničemu nerozumí, ani "monetární ekonomii jako rozhodující složky řízení společnosti" a

"nemá pod kontrolu 2/3 výdajů státu" ...

Styď se Andreji! :-)

Re: Je to jinak.

Zase vedle. Andrej Babiš rozumí monetární ekonomii. Bohužel jen monetární ekonomii. A. Babiš v rozhovoru pro Lidové noviny dne 14. 5. 2014, řekl: „Stát nelze řídit jako firmu, tedy rozhodně ne v koaliční vládě. Akceptovali jsme zrušení poplatků ve zdravotnictví – blbě. Akceptovali jsme snížení DPH pro léky - taky asi blbě. Zrušení druhého pilíře – možná taky blbě." Závěr je jasný: Andrej Babiš sám sebe definujete jako úspěšného byznysmena, který by chtěl styl řízení firmy přenést i na stát. Přitom A. Babiš ekonom netuší co z vládních opatření je skutečně špatně, co nikoliv a proč. K tomu mohu dodat: Žádný ekonom neumí řídit stát. Důvod je v podstatě triviální: Ekonom dokáže řídit podnik, do kterého mu stát zajistí pracovníky. Ekonom ale nedovede řídit stát tak, aby těch pracovníků bylo dost i v příští generaci. To je systémová chyba v rozvoji ekonomie a slabé místo všech ekonomů, včetně těch nejúspěšnějších. Více o A. Babišovi na adrese: sociologie.netstranky.cz/19-cast-ministr-a-dite.

Re: Je to jinak.

Především firma by se měla "starat" především o své zaměstnance které potřebuje pro svojí existenci. Stát by se měl "postarat" o všechny, tedy i ty co jsou svým způsobem na obtíž. I proto musí úspěšnému podnikateli při vstupu do politiky vstávat vlasy hrůzou na hlavě a to pomíjím těžkopádnost státní správy o korupčních schematech.

To neznamená, že některé postupy při řízení úspěšného podniku stát nemůže převzít.

Re: Je to jinak.

Zkuste číst pečlivěji, např. na úrovni právníka. Pak Vám neunikne následující, cituji: "Ekonom ale nedovede řídit stát tak, aby těch pracovníků bylo dost i v příští generaci". Příští generace, resp. dostatek pracovníků v ní, zde znamená dostatek dětí v současnosti. Bohužel právě A. Babiš měl ve státním rozpočtu z let 2015 - 16 - 17 na třech účtech 100 miliard korun zaměřených proti porodnosti pracující populace.

Vše

Vše je důsledkem nějaké příčiny. V dnešní době je obvyklé se zabývat pouze důsledky a potřebou je změnit. Jasným příkladem je současná EU. Žádné poučení po ohlášení Brexitu nepřišlo a naopak se politici "prsí", jak to té Británii osladí. V EU se objevují rozpory ohledně přijímání migrantů a následně získávají hlasy strany populitstické (což je asi každá), ale taky extrémistické. A co na to EU, Chce to přijímání omezit nebo s ním skončit a vyhovět tak svým občanům? Ne. Bude zase hledat prostředky, jak potrestat ty, kteří nahlas vysloví nesouhlas s migrací. Klasickou ukázkou bylo umělé "přetavení" každého nesouhlasu na "nenávist" a okamžité zavedení trestného činu do trestních zákoníků. Prostě "nenávidět" kohokoliv, jakoukoliv skupinu lidí (včetně nacistů?) vám zakazujeme a budete za to potrestáni.

EU si myslí, že něco dokáže represemi vůči vlastním lidem, ale nakonec opět bude toto jednání příčinou, která přinese důsledek. Buď rozpad EU nebo stále větší demonstrace a doufejme, že to ne