Diskuse k článku

Svět se do záhuby neřítí

Steven Pinker, profesor psychologie na Harvardově univerzitě, se ve svých knihách snaží přesvědčit, že nežijeme v době úpadku a zmaru. V nejnovější – Osvícenství teď. Argument pro rozum, vědu, humanismus a pokrok – tvrdí, že žijeme v nejlepší době, jaká kdy byla.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Krásně jste vyvrátil sám sebe!

"Žádný pravicový autoritář prý neexistuje", tvrdíte pravicově autoritářsky, protože (1) s článkem podle vás "musí" souhlasit každý, kdo ..., (2) pravicově totalitářsky a mccarthyovsky nadáváte všem, zastávajícím zdánlivě či skutečně levicové postoje. Opravdu lépe bych ten váš blud nedokázal vyvrátit, než jste to "pravicově totalitářsky" dokázal sám. Díky!

To, že svet je

vo veľmi zlom stave, nie je možné posúdiť z priemerného veku dožitia, ani z poklesu chudoby. To nie sú indikátory, ktoré okamžite reagujú na veľmi závažné zmeny v politike či klíme.Tsunami do Sri Lanky tiež prišlo úplne nečakane, a ignorovalo, že sú tam oveľa kvalitnejšie budovy, ako pred sto rokmi, že ešte nikdy tam dovtedy nebolo toľko turistov, ako v tom čase, a že domáci sa majú čoraz lepšie.

S tímto článkem (knihou) musí každý, kdo má alespoň

průměrné IQ nutně souhlasit. Mám pouze jedinou výhradu. Žádný "pravicový autoritář" neexistuje. Různé totalitářské nácky za "pravičáky" označují všelijací komouši, marxisti, zelení a další podobná verbež, protože jinak by museli přestat strkat hlavu do kompostu před faktem, že jsou na stejné ideologické lodi.