Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 2
  • Poslední: 4.5.2018 13:23
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
A nebo přesně opačně - produkci a dopravu uhlovodíků

ovládnou ty země a korporace, které nebudou potřebovat financování od Světové banky, tedy zejména ty země, které vlastní zdroje a mají dost peněz na financování přepravy. Třeba Rusko.

A není pravda, že by se ruské fondy plněné z "uhlovodíkových" zisků blížily dnu. Naopak - ruský rozpočet je postaven na ceně 40 USD/barrell, co je nad to, jde na doplňování fondů. Cena ropy Urals je, jak se můžete přesvědčit, přes 70 USD/barrell, takže z každého prodaného barelu jde 30 USD do fondů (http://nafta.wnp.pl/notowania/ceny_ropy/).

Sankcionovaný Gazprom s velmi omezeným přístupem k jakýmkoli mezinárodním půjčkám financuje ze svého Turkish Stream (prvn, turecká větev je už položená a druhá - evropská se buduje) i Nord Stream 2. Ten je prozatím vybudován na ruské straně a Němci začali se stavbou na té své, pokládky by měla začít behem cca 2 měsíců.

Ruský Novatec financuje stejným způsobem flotilu ledoborných plynových tankerů, některé už plují po severní mořské cestě a dopravují plyn do Británie. Nejméně dva

(pokr.) A nebo přesně opačně - produkci a dopravu uhlovodíků

Nejméně dva plné náklady v zimě odkoupili Američani (ano - ti "čistí exportéři") za násobek běžné ceny, protože byla na východním pobřeží zima (považte! -9°C!) a Bostoňanům se nechtělo mrznout.

Prostě - Rusko se bez úvěrů od SB obešlo dosud a obejde se bez nich i nadále. Takže Rusko nezkrachuje a my nezmrzneme.