Skanska hlásí za rok 2010 nižší tržby i zisk

Společnosti Skanska loni meziročně poklesly tržby i zisk. Oživení v rezidenčním developmentu nevyrovnalo výpadek veřejných zakázek.

Společnosti Skanska poklesl v minulém roce obrat i zisk. O 22 procent firmě poklesly meziročně tržby na 24,3 miliardy korun. Čistý zisk se snížil o jedenáct procent a těsně přesáhl jednu miliardu korun. Příčinou slabších hospodářských výsledků jsou zejména škrty ve veřejných investicích do infrastruktury. Naopak oživení Skanska zaznamenala v oblasti rezidenční výstavby. V roce 2010 prodala 415 bytů, zatímco o rok dříve pouze 269 bytů.

„Ačkoliv krize udeřila v plné síle již v roce 2010, očekáváme, že letošní rok bude zejména pro stavební společnosti ještě obtížnější. Chápeme a respektujeme snahu státní správy při hledání úspor, nicméně tak významné úspory týkající se dopravní infrastruktury, jaké jsme zaznamenali v loňském roce, budou mít podle mého názoru negativní vliv na rozvoj celé ekonomiky,“ konstatoval na výroční tiskové konferenci generální ředitel Skansky Dan Ťok.