Pátek 29. března 2024, svátek má Taťána
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Sankce proti Rusku: Kdy zlomí Putina?

Bruselská mašinerie se pohnula a předminulý týden schválila další balík sankcí proti Rusku. Bude mít silný úder kýžený dopad? Jaký vliv mají na Rusko dosud uvalené sankce? A nevyvedou z rovnováhy samu EU?
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
RJ

R. Jackl

14. 8. 2014 20:46
metan

Rusove maji zmrzleho metanu na Sibiři víc nez se dokaze spotrebovat!!

0 0
možnosti
JV

J. Václav

14. 8. 2014 13:10
Největší zásoby metanu jsou

pod mořem, jen najít způsob jak jej těžit a transportovat na pevninu. Je to prakticky nevyčerpatelné. A oceán je všech, nebo ne ?

0 0
možnosti
RJ

R. Jackl

14. 8. 2014 20:44
Re: Největší zásoby metanu jsou

ocean neni vsech, je uz davno rozparcelovan!!!! Jen najit zpusob jak ekonomicky tezit , tak je vsude vseho dost....!

0 0
možnosti
JM

14. 8. 2014 11:17
CIA něco našla !

V roce 1963 zastřeleil Kennedyho prakem pionýr Vladimír Putin .....

0 0
možnosti
V

V.Hricák

14. 8. 2014 10:50
Celá ukrajinská krize,

ostatně tak,jako drtivá většina novodobých krizí jinde,má jednoho společného viníka.A tím je nenažranost politiků a místních zlodějů.Kdyby nekradli nad únosnou míru,lidi by se měli dobře a nikdy by žádné vášně nevypukly.Ještě jsem nikdy neslyšel,že by spokojení lidé spouštěli nějakou revoluci.Ty vypukly vždy,když totálně selhala státní správa a politická reprezentace.Pravděpodobně proto se západu nelíbí a snaží se jí zpolitizovat.Co kdyby ukrajinská jiskra přeskočila třeba do Čech a rozvášněný dav začal nahánět třeba Kalouska.Naši kradáci nejsou o nic méně nenasytní,jako ti ukrajinští.

0 0
možnosti
JT

14. 8. 2014 13:09
Re: Celá ukrajinská krize,

Doplnil bych k tomu ..finanční korporace,banky,nevyrovnaný finančni trh,zbrojní průmysl . To jsou také příčiny,které vedou k rozvratům,revolucím,masovým nepokojům...

0 0
možnosti
JL

J. Lepka

13. 8. 2014 20:25
Japonci údajně začali s pokusnou těžbou metanhydrátu.

Pokud se to podaří technologicky zvládnout, ruský export plynu je v koncích, metanhydrátu mají všechny přímořské státy dost a dost. Navíc infrastruktura pro přechod automobilové dopravy na plyn je už v Evropě dostatečná, to znamená další možný únik peněz z Kremlu. Nic jiného na export nemají. Rozhodně v dostatečném objemu.

0 0
možnosti
V

V.Hricák

14. 8. 2014 6:38
Re: Japonci údajně začali s pokusnou těžbou metanhydrátu.

O tom jsem také četl.Ale asi to nebude žádná legrace a ještě to chvíli asi potrvá,než se podaří najít a zvládnou příslušnou technologii.Jenom to má malý háček.My moře nemáme.A spolu s námi půl Evropy.Tak že nás,závislých bude asi pořád dost.

0 0
možnosti
RJ

R. Jackl

13. 8. 2014 16:59
EU KO?

Obavam se, ze sankce zpusobi takovy hospodarsky pokles v Eu, ze bude driv KO nez Rusko!

0 0
možnosti
BH

13. 8. 2014 17:17
Re: EU KO?

Tahle odpověď může sloužit i panu Hricákovi: Rusko se na světovém HDP podílí necelými 3 procenty, EU 23 procenty. To samo o sobě výrazně omezuje schopnost Ruska kohokoliv dlouhodobě poškodit jakýmikoliv sankcemi.

0 0
možnosti
V

V.Hricák

13. 8. 2014 15:33
Pane Kučero,

zahltil jste nás doslova čísly a údaji,ze kterých mi vyplývá,že se my evropani nemáme čeho obávat.Ruský medvěd začíná kulhat a co nevidět padne pod tíhou sankcí.My, z tábora míru a socialismu,co to breptám.Z tábora svobody a demokracie, se nemáme čeho obávat.Promiňte mi tu chybičku,ale svým slohem jste mne tak zmátl,že jsem se na okamžik přenesl o několik desítek let zpátky.Tenkrát nám také vám podobní analitici tvrdili,že kapitalismus mele z posledního a co nevidět se zhroutí.

No tak si počkáme.Jenom doufám,že jste počítal správně.Protože jestli ne,tak už to nepůjde okecat.

0 0
možnosti
JP

J. Pluk

13. 8. 2014 11:32
Nemožná inovativní ekonomika?

"Ona často vzývaná „inovativní ekonomika“ ale potřebuje dvě věci: tvůrčí svobodu pro její nositele (nejen ekonomickou, ale i intelektuální) a dobře nastavené konkurenční prostředí, aby se prosadily jen ty nejlepší nápady."

Zde autor pravděpodobně naráží na ekonomiku USA, jenže problémem je, že obrovský podíl inovací které v USA vznikly, byly dílem přistěhovalců. Jenže dnes se do USA nestěhují vlny vědců z pronásledovaných zemí, nýbrž vlny latinoameričanů a muslimů, kteří neumí vůbec nic a intelektuálně se mohou pasovat leda na manuální pracovníky (až na řídké výjimky). USA tedy za moc vzácný příklad použít nelze, tedy alespoň ne obecně použitelný.

Naopak, existují případy z historie (i současnosti), kdy i přes restriktivní režimy docházelo k extrémnímu tvůrčímu vypětí - a zdrojem inspirace byl nacionalismus nebo vlastenecké nadšení. Zde mám na mysli nacistické německo, které v předválečné době i v době války vyvinulo obrovskou kreativitu - a to se rozhodně nedá říci že nacistický režim

0 0
možnosti
BF

B. Fürst

15. 8. 2014 13:19
Re: Nemožná inovativní ekonomika?

Mým hrubým odhadem utáhne USA zhruba tak 5% mozků, většinou samozřejmě dovezených.

0 0
možnosti