Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Strašit tím, že by mohlo Rusko zavřít kohoutky plynu a my bychom v zimě mrzli, patří do sféry zcela tak hloupoučké proamerické propagandy, za kterou by se museli stydět i propagandisté komunistů v padesátých letech.

Vždyť jde v podstatě jen o to, že Američané mají obrovskou nadprodukci plynu, do jehož těžby investovali miliardy dolarů a potřebují plyn exportovat, by se jim investice vrátily. Takže strašením Ruskem jen má tento fakt zakrýt. O nic jiného než zvýšit v Evropě odběr amerického plynu nejde!

Zkus přestat žrát rusáckou hloupoučkou propagandu a prostuduj si nedávnou historii. Rusáci v rozporu se smlouvou zvedli Ukrajincům výrazně cenu plynu, s čímž Ukrajinci nesouhlasili. Následně rusáci zavřeli kohoutky, a to 2 x. To samé se stalo Bělorusku v roce 2010. Doslova před pár dny rusácko zastavilo Bělorusku dodávky ropy. Cílem je samozřejmě snaha puťky dotlačit lukašenka k souhlasu se vznikem nového sajůzu, kterému byl puťka mohl dalších deset let panovat. Rusáci vydírají evropu zavíráním kohoutků zcela běžně. Kdyby vytáhl hlavu z puťkovy zadnice a trochu sledoval zpravodajství, tak bys to věděl.