Pátek 29. března 2024, svátek má Taťána
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Rusko není moderní národní stát, ale poslední evropská říše

Rusko by mohlo s Evropou spolupracovat, aniž by ji potenciálně ohrožovalo, až nic nebude Moskvu nutit k centralismu, jenž udržuje ruskou říši pohromadě. Zhruba o sto let opožděný rozpad ruské říše by usnadnil život Evropě i Rusům samotným.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jik

3. 12. 2017 21:19
nelze použít necenzurovaná slova

Autor této hrůzy je ...píp! K tomu se nedá říci nic jiného.

0 0
možnosti

J. Krejčí 952

22. 11. 2017 0:22
Naprosto přesně

Autor rozebral situaci velmi dobře a navržené řešení je pro Rusy i všechny, kdo žijí v jejich okolí, jedinné dobré.

0 0
možnosti

17. 11. 2017 21:47
Propagandistický blábol

Obdobně by bylo možno psát například i o USA, jejichž rozdělení a rozdílné zájmy jednotlivých oblastí se velmi dobře projevily v posledních prezidentských volbách.

0 0
možnosti

14. 11. 2017 14:22
Dotaz

Vševědoucí autor tohoto článku také jistě ví, jaký je vliv růstu ředkvičrk na vývoj chrousta!

0 0
možnosti

P. Maleček

8. 11. 2017 16:54
Pravda bolí, jak z diskuze vidno.

Autor vcelku reálně popsal aktuální Rusko i s tím nepěkným co v něm je. Hlavně to, že nejděsivějším Putinovým snem jsou prosperující a k řadovému občanstvu vstřícné státy na ruských hranicích. Proto anexe Krymu, proto přepadení části Ukrajiny a dalších států na ruských hranicích. Však i v našem Česku Putin škodí jak to jde, zvlášť když má svého poskoka i na Pražském hradě.

No a samotnou kapitolou je EU, která Putinovi vadí ne jako válečná, ale obchodní hrozba. Jeho suroviny musí takovému gigantu prodávat mnohem levněnji než osamoceným zemičkám, které mnohem snadněji zatlačí do kouta. Stejně jako mu vadí EU sankce, které mu rozvrací ani ne tak hospodářství, ale loajalitu těch, bez kterých nemůže vládnout.

Dobře napsáno, proto taky ten vztek v dskuzi.

0 0
možnosti

J. Křivan

8. 11. 2017 21:15

Hezké zhodnocení, autor bude potěšen, teď ješté vyjmenujte ty prosperující státy na ruských hranicích a bude to dokonalé.

0 0
možnosti

L. Kašparová

7. 11. 2017 10:35
):-O

Co je to za blábol? Dostal za to autor honorář? Jestli ano, měl by ho vrátit.

0 0
možnosti

6. 11. 2017 8:45
Ne prilis chytry clanek.

Rusko nikdy nebylo kolonialni velmoci. Nedobyvalo cizi drzavy jako Britanie, Francie a Spanelsko. Rusove proste zabrali uzemi, kde zadna civilizace nebyla a pripojili ho ke sve risi. Neco na zpusob USA.

Jinak autor udelal zasadni chybu ve zpracovani zadani. Eurohujersky koncept jde smerem k integraci, ne rozdrobovani.

Geopoliticky by rozdeleni Ruska na vic samostatnych casti byla katastrofa. Behem par let by doslo v vyprovokovani nepokoju jak na Majdanu, destabilizaci a obcanske valce. A to ve statech vlastnicich jaderne zbrane.

0 0
možnosti

5. 11. 2017 18:42
Poslední říše?

Nevím, z jakých relevantních zdrojů čerpal autor informace ke svému článku. Podle mého mínění, článek je pouhopouhou propagací západní demokracie a svobody, výpotku euroatlantické kultury (s multikulti, genderizmem, ekologickým náboženstvím ...), jehož výsledkem je celosvětový chaos s obrovskými ztrátami na majetku a na životech milionů občanů.

0 0
možnosti

K. Stržanovský

5. 11. 2017 20:45
Re: Poslední říše?

Všechny koloniální mocnosti vytvářely kolonie, které měly nějakou míru samosprávy. Bylo to způsobeno tím, že mezi kolonií a mateřskou zemí leželo moře. Rusko naopak kolonizovalo zejména země kolem sebe a místo vytváření kolonií je připojovalo ke svému území. Takže autor rozhodně není mimo.

0 0
možnosti

5. 11. 2017 17:05
To je taký

podobný článok, ako ten pred rokom, kde si tento autor pochvaľoval, že migranti nie sú v Taliansku žiadny problém, ba naopak, pozdvihujú ekonomiku.

Viď http://ceskapozice.lidovky.cz/migranti-maji-pozitivni-dopad-na-italskou-ekonomiku-f9v-/tema.aspx?c=A160623_174127_pozice-tema_lube

0 0
možnosti
Foto
Chevron Texaco ExxonMobil BP Royal Dutch Shell

iráckého režimu, bez ohledu na to, zda je Saddám Hussein hodný či špatný nebo zlý hoch. Byl to první krok v přesunu amerických ozbrojených sil k místu „kde čeká skutečná výhra“.....Vojenská okupace Iráku byla prvním podstatným krokem v americké strategii. Konečnou „hlavní výhrou“ Washingtonu je ovšem kontrola energetických rezerv Ruska. Washington ze zjevných vojenských a politických důvodů samozřejmě nemůže otevřeně připustit, že jeho strategickým záměrem od pádu Sovětského svazu je vytouženou „hlavní výhrou“ rozpad a rozložení Ruska a efektivní kontrola nad jeho obrovskými zdroji ropy a plynu. Ruský medvěd však nadále disponuje impozantní vojenskou silou, jakkoli polorozpadlou, a stále má své nukleární zuby. Konec citatu. Pan Autor stoji asi na vyplatni listine techto zajmovych kruhu, nebo ne?.

0 0
možnosti

T. Sauer

5. 11. 2017 10:45
Re: Chevron Texaco ExxonMobil BP Royal Dutch Shell

Chápu, že je pro někoho těžké to připustit, ale budete muset už konečně

hledat nějaký jiný než ropný argument. Situace se v tomto ohledu za

poslední roky dost změnila, což se mimochodem odráží i v dlouhodobém

cenovém poklesu. Zbytečné to tady rozvádět, relevantní informace jsou

všude kolem, tak pokud chcete účinně manipulovat ve prospěch Ruska,

musíte přijít s nějakým novým principem, na kterém postavíte touhu

západu ovládnout širokou dalekou zaostalou a nepoddajnou rus. S plynem si fakt nevystačíte ;-)

0 0
možnosti